uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Laser potrafi szeptać

Dźwięk można przesłać laserem

Tytuł może trochę szokować, ale tak, to prawda. Laser może szeptać, a dokładniej przy pomocy lasera można przesyłać sygnał audio bezpośrednio do czyjegoś ucha. Odkryli to naukowcy z MIT, którzy z powodzeniem przetestowali swoje rozwiązanie.

System działa za dzięki tzw. efektowi " fotoakustycznemu ", w którym para wodna zawarta w powietrzu pochłania światło, tworząc fale dźwiękowe. Badania specjalistów mogą utorować drogę do systemów, które umożliwiają przekazywanie słyszalnych wiadomości do szpiegów lub innych agentów, ostrzegając ich o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Który wywiad nie chciałby czegoś takiego?
Naukowcy swoje badania zaczęli od „strzelania” laserem przez wodę. Przepuszczając wiązkę światła z prędkością dźwięku, przez gęste środowisko wody zauważyli, że laser można wykorzystać do generowania dźwięku, który jest słyszalny tylko w określonej odległości od nadajnika. To właśnie dzięki temu można wysłać wiadomość do konkretnej osoby, a nie do każdego, kto znalazłby się na linii wiązki. Szybko też odkryli, że ich metoda może działać również poza środowiskiem wodnym, ponieważ „prawie zawsze niewielka ilość wody znajduje się w powietrzu, szczególnie w pobliżu ludzi”. Oczywiście od razu pojawiły się obawy związane z bezpieczeństwem – laser w pobliżu skóry i oczy? Ale i na to naukowcy znaleźli rozwiązanie, ich system jest pierwszym laserem, który jest w pełni bezpieczny.
W trakcie prac badawczych specjaliści odkryli, że mogą wpływać zarówno na jakość dźwięku – jego wierne odtworzenie, jak i na głośność. Na razie co prawda system działa na odległość 2.5 metra, ale już trwają prace nad przeskalowaniem rozwiązania na większe dystanse. I oczywiście badacze planują skomercjalizować swoje rozwiązanie.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube