uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Lobbing wart 64 miliony dolarów

Siedziba Google

Lobbing rządzi światem. Nie na darmo w USA są specjaliści zajmujący się lobbowaniem za wprowadzeniem określonych rozwiązań i regulacji. Według raportu Reuters, w ubiegłym roku firmy technologiczne wydały na ten cel ponad 64 miliony dolarów.

W lobbowaniu przoduje Google, który wydał na ten cel rekordowe 21,2 miliony dolarów. Jest to największa kwota od 202 roku. Drugi w rankingu jest Facebook, który wydał 12.62 miliona dolarów. Jest to najwyższa kwota, jaką sieć społecznościowe kiedykolwiek wydała na wpływy polityczne.
Oczywiście wymienione firmy to nie jedyni pracodawcy lobbystów. Przykładowo Amazon wydał 14 milionów, Microsoft 9.52 milion i tylko Apple obniżył swoje wydatki w tym zakresie do 6.62 milionów dolarów. Do grona firm lobbingowych dołączył Twitter po raz pierwszy wydając na takie działania milion dolarów. W sumie wszystkie firmy wydały ponad 64 miliony dolarów próbując pozyskać wpływy polityczne w Waszyngtonie.
Powyższe liczby pokazują, w jaki sposób giganci technologiczni wpływają na regulacje prawne obowiązujące w kraju i na całym świecie. Jeśli więc myślicie, że politycy układają nowe prawa „w trosce o dobro wyborców”.. to popatrzcie jeszcze raz na te liczby.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube