ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Honda prezentuje swój nowy pojazd

Pamiętacie Hondę FCX Clarity? Lub może słyszeliście o tym samochodzie? Był to pojazd wyposażony w ogniwa paliwowe zasilane wodorem. Po raz pierwszy zaprezentowano go w 2008 roku, jednak przegrał wyścig z pojazdami elektrycznymi, które ciągle udoskonalane cieszą się coraz większą popularnością. 

Pomimo tego, dwa potężne japońskie koncerny Honda i Toyota chcą odświeżyć technologię napędu wodorowego i przekonać do niego użytkowników dróg. Podczas tegorocznego Salonu Samochodowego Honda zaproponowała następcę FCX Clarity o nazwie FCEV - fuel cell-electric vehicle. Wizualnie projekt może przypominać Volkswagena XL1, ale pod maską kryje się całkiem inna technologia. I to nie byle jaka.
Pojazd mieści 5 osób, co już samo w sobie jest ciekawe, bo wszystkie (a na pewno zdecydowana większość) pojazdy z alternatywnym do spalinowego napędem, występują w wersji 2 osobowej. FCEV wyposażono układ napędowy, który wykorzystuje ogniwa paliwowe ukryte w komorze silnika. Projektanci Hondy, zmniejszyli ogniwa paliwowe o 1/3 w porównaniu do tych, które wykorzystano w FCX Clarity. Jednocześnie o ponad 60% podniesiono moc silnika. Według projektantów samochód ma zasięg 300 km, a tankowanie trwa 3 minuty (dłużej pewnie będziemy za to płacić).
Honda zapowiedziała, że uruchomi produkcję tych pojazdów w 2015 roku w Japonii i USA, jednak popularność tych samochodów ciągle stoi pod znakiem zapytania. Wynika to ze słabej infrastruktury, ponieważ na terenie USA funkcjonuje tylko 15 stacji napełniania wodorem. Jak na tak wielki obszar, nie jest to zbyt wiele.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube