Lenovo ThinkPad T480S

Mały komputer biznesowy

Więcej...

Goclever Sound Tube Rocket

Rakietowy głośnik

Więcej...

Genesis Neon 360

Wibrujące słuchawki dla graczy

Więcej...

Vordon DVR-195

Kamera i lusterko w jednym

Więcej...

Tenda Nova MW3

Router do sieć mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Sztuczna inteligencja Kia dostosuje wnętrze pojazdu do emocji pasażerów

Kia dostosuje wnętrze pojazdu do emocji pasażerów

Tak jak inni producenci samochodów, Kia przygotowuje się do wprowadzenie na rynek pojazdów autonomicznych. I tak jak inni chce się wyróżnić na rynku oferując coś, czego nie ma konkurencja. Firma postawiła na sztuczną inteligencję i emocje pasażerów. Efekt swoich prac ma zaprezentować podczas targów CES 2019.

Goście zwiedzający wystawę będą mogli zapoznać się z systemem jazdy adaptacyjnej Emotion. Jest to rozwiązanie wykorzystujące algorytmy sztucznej inteligencji do dostosowania wnętrza pojazdu do stanu emocjonalnego pasażera. W tym celu SI wykorzystuje czujniki monitorujące mimikę, tętno i aktywność elektryczną. Na podstawie tych danych system dokonuje personalizacji wnętrza kabiny biorąc pod uwagę wszystkie pięć zmysłów. Częścią systemu są też wibracje siedzenia reagujące na muzykę. Fotel mogą też zapewnić masaże i alarmy dotykowe zintegrowane z systemem wspomagania kierownicy.
Samochód jest też wyposażony w V-touch – technologię kontroli gestów, która wykorzystuje kamerę 3D do śledzenia ruchów gałek ocznych i palców oraz pozwala kierowcom zarządzać samochodowymi funkcjami takimi jak oświetlenie, klimatyzacja i systemy rozrywkowe. I to wszystko bez użycia przycisków fizycznych lub ekranów dotykowe.
Jazda takim samochodem może być ciekawym doświadczeniem, chociaż kierowca machający rękami może dla kogoś z boku wyglądać dziwnie.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube