Lenovo ThinkPad T480S

Mały komputer biznesowy

Więcej...

Goclever Sound Tube Rocket

Rakietowy głośnik

Więcej...

Genesis Neon 360

Wibrujące słuchawki dla graczy

Więcej...

Vordon DVR-195

Kamera i lusterko w jednym

Więcej...

Tenda Nova MW3

Router do sieć mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Pszczoły na służbie u rolników

Pszczoły na służbie u rolników

Dziś, w erze Internetu, sztucznej inteligencji i dronów, rolnicy mają znacznie większe możliwości monitorowania swoich pól w porównaniu z tym, co mogli nasi przodkowie. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i nie wystarczają im już drony, które mogą spędzić w powietrzu 20-30 minut. Dlatego naukowcy z University of Washington postanowili pomóc im rekrutując do zadania sprawdzania plonów owady.

Opracowali specjalne, mikroskopijne plecaki z czujnikami, które są na tyle lekkie, że mogą być przenoszone przez pszczoły. Zmagazynowana w nich energia pozwala na zbieranie informacji przez siedem godzin, a ponieważ pszczoły potrafią się wypuszczać bardzo daleko, daje to możliwość zebrania solidnej dawki informacji. Ogniwa plecaków mogą być ładowane bezprzewodowo, co oznacza, że podczas każdej wizyty w ulu, pszczoła może być „doładowana”.
Problemem było znalezienie sposobu na śledzenie lokalizacji owadów bez użycia energochłonnego GPS-a. Specjaliści ustawili więc wiele anten nadawczych i korzystając z ich sygnału, przy pomocy triangulacji wyliczali pozycję pszczoły bazując na sile sygnału i różnicy kątowej.
Oczywiście mały plecak to mała pojemność pamięci. I tak jednak, zmieści się w nim ok. 30kB danych. Biorąc pod uwagę, że gromadzone są informacje związane z wilgotnością, światłem i temperaturą, w zupełności to wystarcza. Problemem jest to, że pszczół nie da się kontrolować, tak jak drona. Owady lecą tam gdzie chcą. Dlatego naukowcy pracują nad bardziej złożoną technologią gromadzenia danych, która pozwoli rejestrować dane tylko w tych obszarach, które interesują rolników. I przyjdzie czas, gdy zobaczymy roje pszczół nad polami, które będą zbierać informacje, których wysoko latające drony nie potrafią zgromadzić. I zrobią to bez hałasu.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube