Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Jak łatwo przejąć drukarkę w sieci

Jak łatwo przejąć drukarkę w sieci

W ubiegłym tygodniu publikowałem informację prasową przesłaną przez Bitdefender, w którym firma zajmująca się bezpieczeństwem informowała o wykorzystaniu nowoczesnych drukarek przez hakerów. Dziś trochę więcej informacji o takim niecnym działaniu tych cyberprzestępców.

Część posiadaczy drukarek była bardzo zaskoczona, gdy niespodziewanie ich urządzenia zaczęły drukować wiadomość z prośbą o zasubskrybowanie kanału PewDiePie na YouTube. Zostało to zrealizowane przy pomocy prostego exploita, który umożliwia drukarkom otrzymywanie danych przez Internet. Do tego ataku przyznał się haker ukrywający się pod pseudonimem TheHackerGiraffe.
Spowodował on wydruk na drukarkach na całym świecie. Za pośrednictwem Twittera użytkownicy ze Stanów, Kanady i Wielkiej Brytanii dzieli się informacjami o tym, co się stało. Sam haker pochwalił się, że zainfekował 50 tysięcy drukarek na całym świecie. Swoje cele znalazł przy pomocy serwisu Shodan.io, który w rzeczywistości jest wyszukiwarką niezabezpieczonych urządzeń podpiętych do sieci. Podobno istnieje około 800 tysięcy drukarek, które można w ten nielegalny sposób wykorzystać.
Rzecz w tym, że haker nie musiał się wysilać, by zrealizować swojego „psikusa”. Na GitHub znajduje się narzędzie PRET, które umożliwia „robienie fajnych rzeczy takich jak przechwytywanie lub manipulowanie zadaniami drukowania, uzyskiwanie dostępu do systemu plików drukarki i pamięci lub nawet powodowanie fizycznego uszkodzenia urządzenia”. To co haker musiał zrobić, to tak naprawdę przygotowanie odpowiedniego skryptu oraz bazy urządzeń z portami, które umożliwiły mu wprowadzenie exploita.
Jeśli więc nie chcecie, by niechciane wiadomości wychodziły z Waszych drukarek, warto upewnić się, że oprogramowanie, z którego korzystacie jest aktualne.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube