Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

SI może fałszować odciski palców

SI może fałszować odciski palców

Naukowcy z New York University znaleźli sposób na tworzenie fałszywych odcisków palców przy pomocy sztucznej inteligencji. Stworzone przez nich sztuczne linie papilarne mogą oszukać skanery biometryczne. DeepMasterPrints, jak nazwali swoją SI, może skutecznie oszukać system rozpoznający odciski palców.

Specjaliści przetestowali swoje rozwiązanie w systemach o różnych współczynnikach błędu. W przypadku systemu ze wskaźnikiem 1 błąd na 1000 skuteczność wyniosła 23%, ale już w przypadku systemu ze wskaźnikiem 1 błąd na 100, skuteczność wyniosła już 77%. A to pierwsze wyniki, które z czasem będą rosły.
Podczas swoich prac naukowcy zwrócili uwagę na specyficzne działanie skanerów odczytujących odciski palców. Ponieważ tego typu urządzenia nie zawijają się wokół palca, większość skanerów wykrywa jedynie część linii papilarnych, dlatego trzeba dokonać kilku skanów palca, trzeba go podnosić i opuszczać, przesuwać itp. Za każdym razem palec w inny sposób dotyka płytki skanera. Systemy biometryczne nie łączą takich skanów częściowych w celu stworzenia pełnego obrazu odcisku palca. Dlatego też porównują skany ze skanami częściowymi zapisanymi w swojej bazie.
Prawdziwe odciski palców i wydruki syntetyczne generowane przez AI
DeepMasterPrints wykorzystuje także fakt, że chociaż pełne odciski palców są unikatowe, często mają elementy wspólne. Tak więc syntetyczny odcisk palca, który zawiera wiele z takich wspólnych cech, ma większą szansę na oszukanie systemu.
I to właśnie wykorzystali naukowcy budując swoją sieć neuronową. Ich algorytmy dążą dotworzenia wzorców, które pasują do części odcisków palców. W tym celu wyszkolili generatywną, przeciwstawną sieć wykorzystującą zestaw danych rzeczywistych odcisków palców.
Generowane przez DeepMasterPrints odciski wyglądają bardzo realistycznie, mogą więc oszukać ludzi. Wcześniejsza metoda, którą zastosowano w SI nazwanej MasterPrints, wykorzystywała fałszywe obrazy z ostrymi, zakrzywionymi krawędziami, które bardzo szybko byłyby wychwycone przez człowieka i oznaczone jako fałszywe.
Naukowcy mają nadzieję, że ich praca zachęci firmy do zwiększenia bezpieczeństwa systemów biometrycznych. Bez właściwej weryfikacji, drastycznie wzrasta ryzyko włamania, nie tylko do obiektów strzeżonych, ale i do systemów komputerowych. Philip Bontrager, z NYU uważa, że jedyną szansą na zapewnienie prawdziwości odczytu biometrycznego jest możliwość „wykrycia w nim życia”. I to na tym teraz będzie się skupiał jego zespół.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube