Logitech MK540 Advanced

Bezprzewodowy zestaw dla każdego

Więcej...

Lanberg RO-030FE

Niskobudżetowy router do prostych zastosowań

Więcej...

Navitel T757 LTE

Tablet z nawigacją

Więcej...

SanDisk Ultra Dual Drive m3.0

Pamięć, któa obsłuży komputer i telefon

Więcej...

TP-Link Deco M9

Router do sieci mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

SI może fałszować odciski palców

SI może fałszować odciski palców

Naukowcy z New York University znaleźli sposób na tworzenie fałszywych odcisków palców przy pomocy sztucznej inteligencji. Stworzone przez nich sztuczne linie papilarne mogą oszukać skanery biometryczne. DeepMasterPrints, jak nazwali swoją SI, może skutecznie oszukać system rozpoznający odciski palców.

Specjaliści przetestowali swoje rozwiązanie w systemach o różnych współczynnikach błędu. W przypadku systemu ze wskaźnikiem 1 błąd na 1000 skuteczność wyniosła 23%, ale już w przypadku systemu ze wskaźnikiem 1 błąd na 100, skuteczność wyniosła już 77%. A to pierwsze wyniki, które z czasem będą rosły.
Podczas swoich prac naukowcy zwrócili uwagę na specyficzne działanie skanerów odczytujących odciski palców. Ponieważ tego typu urządzenia nie zawijają się wokół palca, większość skanerów wykrywa jedynie część linii papilarnych, dlatego trzeba dokonać kilku skanów palca, trzeba go podnosić i opuszczać, przesuwać itp. Za każdym razem palec w inny sposób dotyka płytki skanera. Systemy biometryczne nie łączą takich skanów częściowych w celu stworzenia pełnego obrazu odcisku palca. Dlatego też porównują skany ze skanami częściowymi zapisanymi w swojej bazie.
Prawdziwe odciski palców i wydruki syntetyczne generowane przez AI
DeepMasterPrints wykorzystuje także fakt, że chociaż pełne odciski palców są unikatowe, często mają elementy wspólne. Tak więc syntetyczny odcisk palca, który zawiera wiele z takich wspólnych cech, ma większą szansę na oszukanie systemu.
I to właśnie wykorzystali naukowcy budując swoją sieć neuronową. Ich algorytmy dążą dotworzenia wzorców, które pasują do części odcisków palców. W tym celu wyszkolili generatywną, przeciwstawną sieć wykorzystującą zestaw danych rzeczywistych odcisków palców.
Generowane przez DeepMasterPrints odciski wyglądają bardzo realistycznie, mogą więc oszukać ludzi. Wcześniejsza metoda, którą zastosowano w SI nazwanej MasterPrints, wykorzystywała fałszywe obrazy z ostrymi, zakrzywionymi krawędziami, które bardzo szybko byłyby wychwycone przez człowieka i oznaczone jako fałszywe.
Naukowcy mają nadzieję, że ich praca zachęci firmy do zwiększenia bezpieczeństwa systemów biometrycznych. Bez właściwej weryfikacji, drastycznie wzrasta ryzyko włamania, nie tylko do obiektów strzeżonych, ale i do systemów komputerowych. Philip Bontrager, z NYU uważa, że jedyną szansą na zapewnienie prawdziwości odczytu biometrycznego jest możliwość „wykrycia w nim życia”. I to na tym teraz będzie się skupiał jego zespół.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube