Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Drukarka 3D z recyklingu

Po raz kolejny wracam do tematu drukarek 3D. Tym razem jednak nie napiszę Wam, co przy jej pomocy można zrobić, bo już wiemy, że w zasadzie nie ma ona ograniczeń. Powiem natomiast ile może kosztować taka drukarka wykonana tanim kosztem. Naprawdę tanim. W zasadzie to takie urządzenie można wykonać z tego, co znajdziemy w śmieciach. 

Najlepszymi specjalistami od recyklingu są mieszkańcy Afryki. Z rzeczy znalezionych na wysypiskach potrafią zrobić naprawdę wiele, a potwierdza to Kodjo Afate Gnikou – wynalazca z Togo w Afryce Zachodniej. Z rozbitych skanerów, komputerów, drukarek i innych elektronicznych odpadów zbudował drukarkę 3D. Oczywiście działającą. Części wykorzystane do budowy tego urządzenia zostały wycenione na kwotę ok. 100$. I jest to ułamek kwoty, jaką producenci tych urządzeń w „cywilizowanych krajach” żądają od swoich klientów. Warto zwrócić uwagę, że te nowe urządzenia za jakiś czas wylądują na wysypisku śmiecie. A Kodjo, właśnie z wysypiska tę drukarkę wyciągnął. 
Projekt drukarki 3D z recyklingu to nie jedyny taki projekt, nad którym pracuje Afrykańczyk. Pracę zleciła mu np. firma FacLab France, która pracuje nad projektem WAFATE, który ma odpowiedzieć na pytanie, a w zasadzie wskazać możliwość, ponownego odzyskiwania odpadów elektronicznych w czasie misji na Marsa. Drukarka 3D ze złomu, to jeden z pierwszych kroków z kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości w świecie technologii. Może też stanowić ważną rolę w czasie misji na Marsa.
Tak czy siak, to całkiem ciekawa wizja – Drukarki 3D zbudowane z odpadów produkowane w Afryce, zalewające rynek amerykański , europejski i azjatycki.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube