Genesis Krypton 700

Bardzo kolorowa mysz

Więcej...

Genesis Vanad 750

Mouse bungee godny uwagi

Więcej...

DOD LS475W

Wideorejestrator samochodowy z GPS

Więcej...

Cooler Master MasterMouse S

Prosta mysz dla graczy

Więcej...

Genesis Radon 600 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z dźwiękiem 7,1

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Drukarka 3D z recyklingu

Po raz kolejny wracam do tematu drukarek 3D. Tym razem jednak nie napiszę Wam, co przy jej pomocy można zrobić, bo już wiemy, że w zasadzie nie ma ona ograniczeń. Powiem natomiast ile może kosztować taka drukarka wykonana tanim kosztem. Naprawdę tanim. W zasadzie to takie urządzenie można wykonać z tego, co znajdziemy w śmieciach. 

Najlepszymi specjalistami od recyklingu są mieszkańcy Afryki. Z rzeczy znalezionych na wysypiskach potrafią zrobić naprawdę wiele, a potwierdza to Kodjo Afate Gnikou – wynalazca z Togo w Afryce Zachodniej. Z rozbitych skanerów, komputerów, drukarek i innych elektronicznych odpadów zbudował drukarkę 3D. Oczywiście działającą. Części wykorzystane do budowy tego urządzenia zostały wycenione na kwotę ok. 100$. I jest to ułamek kwoty, jaką producenci tych urządzeń w „cywilizowanych krajach” żądają od swoich klientów. Warto zwrócić uwagę, że te nowe urządzenia za jakiś czas wylądują na wysypisku śmiecie. A Kodjo, właśnie z wysypiska tę drukarkę wyciągnął. 
Projekt drukarki 3D z recyklingu to nie jedyny taki projekt, nad którym pracuje Afrykańczyk. Pracę zleciła mu np. firma FacLab France, która pracuje nad projektem WAFATE, który ma odpowiedzieć na pytanie, a w zasadzie wskazać możliwość, ponownego odzyskiwania odpadów elektronicznych w czasie misji na Marsa. Drukarka 3D ze złomu, to jeden z pierwszych kroków z kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości w świecie technologii. Może też stanowić ważną rolę w czasie misji na Marsa.
Tak czy siak, to całkiem ciekawa wizja – Drukarki 3D zbudowane z odpadów produkowane w Afryce, zalewające rynek amerykański , europejski i azjatycki.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube