Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

VR zamiast tabletki przeciwbólowej

VR zamiast tabletki przeciwbólowej

Na ciekawy pomysł wykorzystania wirtualnej rzeczywistości wpadli absolwenci ST. Joseph’s Hospital we Francji. Postanowili wykorzystać tę technologię jako alternatywną formę uśmierzania bólu. Przygotowali specjalny, wciągający program, który pomaga pacjentom zrelaksować się i zwiększyć tolerancję bólu bez środków przeciwbólowych.

Naukowcy już od dawna zdają sobie sprawę z potencjału VR, który może odwracać uwagę pacjentów od np. dentysty i zwalczać bóle fantomowe. Nie powinno więc dziwić, że VR pojawia się w izbie przyjęć.
Przygotowany przez medyków program jest zaskakująco prosty: pacjenci zakładają parę okularów VR i zanurzają się w przestrzenny świat pełen spokojnych śnieżnych wzgórz i japońskich ogrodów zen. Zamiast cierpieć dyskomfort związany z zabiegami chirurgicznymi - takimi jak np. leczenie zwichniętego ramienia – mogą oni zamienić to na przyjemne bodźce słuchowe i wzrokowe, które pomogą im poradzić sobie z bólem.
Dr. Olivier Ganasii, szef wydziałowego oddziału ratunkowego szpitala, porównuje stosowanie VR podczas leczenia do hipnozy.
"(To) pozwala nam oferować pacjentom technikę odwracania ich uwagi i ograniczania ich bólu i lęku podczas leczenia w izbie przyjęć ... Myślę, że za 10 lat rzeczywistość wirtualna bez problemów będzie regularnie stosowana w szpitalach "
Na tym etapie terapia VR nadal jest uważana za eksperymentalną i konieczne są dalsze badania w celu zapewnienia jej prawidłowego stosowania. Specjaliści chcą być pewni, że faktycznie jest to skuteczna metoda, a nie placebo. Naukowcy zgadzają się również z tezą, że VR nie tylko dobrze rozprasza ludzi; może również przeprogramować sposób, w jaki układ nerwowy reaguje na ból.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube