uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

VR zamiast tabletki przeciwbólowej

VR zamiast tabletki przeciwbólowej

Na ciekawy pomysł wykorzystania wirtualnej rzeczywistości wpadli absolwenci ST. Joseph’s Hospital we Francji. Postanowili wykorzystać tę technologię jako alternatywną formę uśmierzania bólu. Przygotowali specjalny, wciągający program, który pomaga pacjentom zrelaksować się i zwiększyć tolerancję bólu bez środków przeciwbólowych.

Naukowcy już od dawna zdają sobie sprawę z potencjału VR, który może odwracać uwagę pacjentów od np. dentysty i zwalczać bóle fantomowe. Nie powinno więc dziwić, że VR pojawia się w izbie przyjęć.
Przygotowany przez medyków program jest zaskakująco prosty: pacjenci zakładają parę okularów VR i zanurzają się w przestrzenny świat pełen spokojnych śnieżnych wzgórz i japońskich ogrodów zen. Zamiast cierpieć dyskomfort związany z zabiegami chirurgicznymi - takimi jak np. leczenie zwichniętego ramienia – mogą oni zamienić to na przyjemne bodźce słuchowe i wzrokowe, które pomogą im poradzić sobie z bólem.
Dr. Olivier Ganasii, szef wydziałowego oddziału ratunkowego szpitala, porównuje stosowanie VR podczas leczenia do hipnozy.
"(To) pozwala nam oferować pacjentom technikę odwracania ich uwagi i ograniczania ich bólu i lęku podczas leczenia w izbie przyjęć ... Myślę, że za 10 lat rzeczywistość wirtualna bez problemów będzie regularnie stosowana w szpitalach "
Na tym etapie terapia VR nadal jest uważana za eksperymentalną i konieczne są dalsze badania w celu zapewnienia jej prawidłowego stosowania. Specjaliści chcą być pewni, że faktycznie jest to skuteczna metoda, a nie placebo. Naukowcy zgadzają się również z tezą, że VR nie tylko dobrze rozprasza ludzi; może również przeprogramować sposób, w jaki układ nerwowy reaguje na ból.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube