Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Centrum przetwarzania danych na dnie morza

Podwodne centrum przetwarzania danych

Wielki centra danych, budynki wyposażone w komputery przetwarające miliony danych wymagają olbrzymich nakładów na klimatyzację. Chłodzenie komputerów i ich procesorów jest kluczowe dla ich sprawneg działania. Dlatego też, systemy chłodzące stanowią sporą część budżetu każdego takiego centrum. Microsoft wpadł na pomysł jak na tym oszczędzić – umieścił swoje komputery na dnie morza.

Oczywiście zanim do tego doszło musiało minąć wiele wiele lat. Trzeba było zbudować prototypy, przetestować je i opracować sposób umieszczanie ich na dnie. Ostatecznie jednak projekt Natix został zakończony sukcesem. Pierwsze takie centrum danych zostało zainstalowane w pobliżu szkockich wysp Orkney przy pomocy łodzi podwodnej. W swoim wnętrzu przechowuje 12 stojaków z 864 serwerami. Całość wymaga zaledwie ćwierć megawata mocy, która pozyskiwana jest ze źródeł odnawialych na lądzie.

Teraz, przez kolejne 12 miesięcy zespół projektowy będzie monitorował wydajność centrum kontrolując wszystkie parametry, począwszy od zużycia energii i wilgotności wewnętrznej po poziom dźwięku i temperatury. Całość została zaprojektowana do pracy przez co najmniej pięć lat bez konserwacji. Jednak to nie jedyne zadani specjalistów monitorujących zatopione centrum. Mają oni też obserwować jego wpływ na środowisko.
Pomysł takiego centrum zrodził się z rosnącego zapotrzebowania na infrastrukturę chmury obliczeniowej położoną blisko gęsto zaludnionych obszarów. I chociaż umieszczenie centrów danych w morzu może wydawać się sprzeczne z intuicją, ponad połowa ludności naszej planety żyje w odległosci ok. 200 km od wybrzeży, obszarów bogatych w energię odnawialną. Umieszczenie tutaj takich centr oznacza szybsze i bardziej płynne korzystanie z Internetu dla lokalnych społeczności.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, projekt Natix może oznaczać początek zupełnie nowego sposobu zarządzania łącznością internetową.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube