Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

Podkładka pod mysz z edukacyjnym akcentem

Więcej...

Rapoo 8200P

Klawiatura i mysz - zestaw dla każdego

Więcej...

Genesis Titan 660 Plus

Prosta obudowa o sporych możliwościach

Więcej...

Genesis Xenon 200

Mysz dla graczy

Więcej...

Natec Zebu

Prosty plecak na laptopa i coś jeszcze

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Serwer fizyczny czy w chmurze – co wybrać?

[Artykuł sponsorowany]
Serwer jest niezbędny do tego, aby firma mogła prawidłowo funkcjonować – obsługiwać bazę danych i pocztę elektroniczną, przechowywać pliki i ważne informacje. Już samo zbudowanie sieci wymaga posiadania serwera, na którym można oprzeć całą witrynę. Jeszcze do niedawna standardem w biznesie był serwer fizyczny. Teraz, coraz powszechniejsze staje się korzystanie z cloud computing. Czym różnią się oba rozwiązania i czy któreś jest lepsze?

Serwery fizyczne
Niektórzy decydują się na serwery fizyczne, ponieważ dają im one większe poczucie bezpieczeństwa danych, ze względu na fakt, że taki serwer znajduje się na miejscu, w firmowej serwerowni. W rzeczywistości, jego największą zaletą jest możliwość samodzielnej obsługi, która generuje mniejsze koszty. Jednak takie rozwiązanie sprawdza się głównie w małych przedsiębiorstwach.
Jedną z ciekawszych opcji jest serwer fizyczny na wyłączność. Można nim dowolnie administrować, w zależności od swoich potrzeb i możliwości. Takie rozwiązania są już od pewnego czasu dostępne na rynku, np. takie usługi oferuje Nazwa. Firma, która decyduje się na korzystanie z serwera fizycznego na wyłączność, otrzymuje m.in. pełny dostęp root, szybkie i wydajne dyski SSD czy niezwykle wydajną przepustowość łącza. A wszystko to jest objęte maksymalną ochroną i bezpieczeństwem danych, w oparciu o nowoczesne Data Center oraz zasilanie serwerów z kilku niezależnych źródeł energii, co chroni przed nagłą awarią.

Serwery w chmurze
Serwery w chmurze znane są nie od dziś, jednak współczesne rozwiązania tego typu są dużo bardziej zaawansowane. Do największych zalet cloud computing należy możliwość korzystania z serwerów przez 24/7, z dowolnego miejsca. Wymaga to jednak szybkiego łącza internetowego. W chmurze można bez przeszkód obsługiwać aplikacje oraz przetwarzać i przechowywać dane. Jednak, aby zyskać gwarancję bezpieczeństwa podczas korzystania z serwerów umieszczonych w chmurze, warto zdecydować się na współpracę wyłącznie z zaufanym i sprawdzonym dostawcą tego typu usług. Najlepiej, aby korzystał z wielu istotnych zabezpieczeń, w tym z 256-bitowego szyfrowania.
Chmura obliczeniowa wydaje się być niezwykle wydajnym rozwiązaniem. Potwierdza to m.in. brak konieczności zatrudnienia w swojej firmie personelu IT oraz stworzenia serwerowni.

Co wybrać – cloud computing czy serwer fizyczny?
Oba rozwiązania posiadają pewne wady i zalety. Wiele zależy od własnych potrzeb i możliwości, jakimi dysponuje firma. Serwery w chmurze są polecane przedsiębiorstwom o ograniczonym przepływie środków pieniężnych. Natomiast firmom, które działają na większą skalę – oba rodzaje serwerów, a nawet połączenie chmury z serwerem fizycznym. Aby podjąć optymalną decyzję, warto przeanalizować priorytety biznesowe, ponieważ fakt, że jakieś rozwiązanie sprawdza się w jednej firmie, wcale nie oznacza, że będzie równie dobre dla innej.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube