Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

Podkładka pod mysz z edukacyjnym akcentem

Więcej...

Rapoo 8200P

Klawiatura i mysz - zestaw dla każdego

Więcej...

Genesis Titan 660 Plus

Prosta obudowa o sporych możliwościach

Więcej...

Genesis Xenon 200

Mysz dla graczy

Więcej...

Natec Zebu

Prosty plecak na laptopa i coś jeszcze

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Jetson Xavier - nowy układ dla inteligentnych robotów

Każda firma, nawet jeśli ma ustabilizowaną pozycję na rynku, musi szukać nowych możliwości, które pozwolą jej nie tylko utrzymać się na rynku, ale i zyskać przewagę nad konkurencją. Wiele firm łakomym wzrokiem patrzy na robotykę, widząc w niej swoją przyszłość. Tam też spogląda NVIDIA, która nie tyle chce wykorzystać roboty na swoich liniach produkcyjnych, co mieć swój udział w ich powstawaniu.

Lider w branży procesorów graficznych, dzięki swojej platformie Isaac, napędzanej przez nowy system Jetson Xavier, chce zasilać roboty umożliwiając im szybkie przetwarzanie danych. Wspomniany procesor jest dwudziestokrotnie szybszy od już istniejącej platformy Jetson TX2, również stosowanych w robotach i dronach. Tymczasem zaprezentowany na Computex 2018 Jetson Xavier dedykowany jest przede wszystkim robotom inteligentnym.
Nowy układ, to tak naprawdę sześć różnych procesorów: ośmiordzeniowy procesor ramowy; procesor GPU Volta Tensor Core; dwa układy do nauki głębokiego uczenia NVDLA, a także procesory wizyjne, wideo i graficzne. Umożliwiają one przeprowadzanie 30 trylionów operacji na sekundę. Te sześć procesorów zbudowano z ponad 9 miliardów tranzystorów. I to wszystkie ukierunkowane jest na przetwarzanie danych z czujników oraz analizę obrazu. W końcu jednak robot nie będzie naprawdę inteligentny, jeśli nie będzie mógł przetwarzać danych z setek czujników i kamer. A do tego potrzebuje mocnego procesora.
Jetson Xavier jest rdzeniem platformy robotów NVIDIA Isaac, która jest kontynuacją programu Isaac Initiative, którą firma ogłosiła w ubiegłym roku na targach Computex. Pierwsi developerzy będą mogli zaopatrzyć się w ten układ już w sierpniu za 1.299$. Na pewno, przy takiej cenie układu, nie spotkamy go w „zwykłych” urządzeniach.
Podczas Computex 2018 firma NVIDIA zaprezentowała też Isaac Sim, wirtualne środowisko do szkolenia inteligentnych robotów. Jest to bardziej zaawansowana wersja systemu, który firma pokazała w ubiegłym roku. Ta najnowsza dostosowana jest do maszyn treningowych zasilanych przez SoC.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube