Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Kalifornia pozwoli samochodom autonomicznym wozić pasażerów

Kalifornia pozwoli samochodom autonomicznym wozić pasażerów

Kolejny przełom w „marszu pojazdów autonomicznych na drogi”. Władze Kalifornii uruchomiły dwa programy pilotażowe, które pozwolą pojazdom autonomicznym na odbieranie i transportowanie pasażerów.

Nie oznacza to jednak, że takie pojazdy będą już bez kontroli poruszały się na drogach. Na etapie pilotażowym w samochodzie będzie musiał znajdować się kierowca, który w razie zagrożenia bezpieczeństwa będzie mógł przejąć kontrolę nad pojazdem. Drugi program będzie już bardziej zaawansowany, przewiduje on, że w pojeździe nie będzie już kierowcy. Jednak i w tym przypadku pasażerowie mają być pod ochroną – w centrum sterowania firmy, która wprowadzi na ulice pojazdy, czuwać będzie operator, który w razie potrzeby będzie mógł zdalnie przejąć kontrolę nad pojazdem.
Już w kwietniu odpowiednie urzędy zaczęły przyjmować wnioski od firm, które chcą przetestować swoje bez załogowe pojazdy na drogach. W Waymo takie wnioski złożyły co najmniej dwie firmy. Za przykładem Kalifornii poszła również Arizona, która również zezwoliła na testy na drogach publicznych samochodów bez kierowcy.
Zanim kalifornijskie programy zostaną uruchomione, wymagane są jeszcze pewne zezwolenia, ale już wiadomo, że zostaną one wydane. Wiadomo też, że firmy uczestniczące w obu programach, nie będą mogły pobierać opłat za realizowane przejazdy. Ma to zachęcić pasażerów do przekazywania swoich wrażeń z jazdy w sposób bardziej rzetelny i na pewno bardziej krytyczny. Jedną z najważniejszych zasad wprowadzonych przez komisje dopuszczające takie pojazdy na drogi, jest zakaz zabierania pasażerów poniżej 18-go roku życia. Pytanie tylko, jak samochody bez kierowców będą to sprawdzać.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube