Lenovo ThinkPad T480S

Mały komputer biznesowy

Więcej...

Goclever Sound Tube Rocket

Rakietowy głośnik

Więcej...

Genesis Neon 360

Wibrujące słuchawki dla graczy

Więcej...

Vordon DVR-195

Kamera i lusterko w jednym

Więcej...

Tenda Nova MW3

Router do sieć mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Medyczny pojazd autonomiczny w akcji

Medyczny pojazd autonomiczny w akcji

O dronach ratujących ludzkie życie mówi się już od dawna. Małe, zwrotne pojazdy mogą dotrzeć tam, gdzie ratownik ma problemy. Dostarczą respirator, lek i inne środki, które mogą utrzymać pacjenta przy życiu do czasu aż dotrze do niego właściwa, fachowa pomoc. To już jednak nie wystarcza, dlatego projektowane są drony, znacznie większe, które same mogą przetransportować chorego do szpitala. Jak może wyglądać taka akcja w rzeczywistości, pokazał Kormoran - autonomiczny dron zaprojektowany przez Tactical Robotics.

Firma należąca do Urban Aeronautics zaprezentowała przykładowy scenariusz udzielania pomocy i transportu z zaprojektowanym przez siebie pojazdem autonomicznym. Jedyne osoby, które były bezpośrednio zaangażowane w tę akcję, to te, które pomogły „załadować” pacjentów. Na pokładzie drona znajduje się kamera, która pozwala na kontakt ratownika z przytomnymi i świadomymi pacjentami.
Pojazd przeznaczony do wsparcia wojska na linii frontu, ma zasięg 32 kilometrów, ale może latać bardzo szybko – z prędkością powyżej 160 km/h. Napęd stanowi jeden silnik poziomu oraz dwa wirniki o regulowanym położeniu. Dzięki temu może stabilnie przemieszczać się nawet przy silnych wiatrach. Konstrukcja z włókna węglowego redukuje jego profil radarowy, a specjalnie przygotowany układ wydechowy chłodzi opary by uniknąć tworzenia wyraźnej sygnatury w podczerwieni. Te cechy mają zapewnić jemu i jego pasażerom maksymalne bezpieczeństwo na polu walki.
Kormorany mają wejść na wyposażenie Izraelskich Sił Obronnych, co raczej nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę, że Tactical Robotics wywodzi się tego kraju. Łatwo jednak można sobie wyobrazić innych wojskowych chętnych na wyłożenie pieniędzy na takie wsparcie medyczne. Również szpitale cywilne mogłyby skorzystać wyposażając się w takie drony – ambulanse lotnicze mogłyby działać cała dobę, nie stałyby w korkach itp.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube