foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Światło i dźwięk świadomie podane wpływają na nasze emocje

Fotony nie mają masy, ale podczas wystawy na festiwalu muzyki elektronicznej CTM w Berlinie artysta Christopher Bauder traktował światło jako nadającą się do formowania substancję. Przygotowana przez niego instalacja została poświęcona muzyce Kangdinga Ray'a. Muzyczna sztuka została osadzona w historycznej przestrzeni przemysłowej Kraftwerk Berlin.

Bauder pracował wcześniej w Kraftwerk i dlatego właśnie wybrał to otoczenie na swoją instalację. Stwierdził, że skala i industrialny klimat dawnej elektrowni będzie dobrze pasował do jego pomysłu. Okazja do zrealizowania jego pomysłu pojawiła się w listopadzie. Kompozytor i jego zespół miał zaledwie kilka miesięcy, by przygotować coś na lutowy festiwal CTM. W tym czasie zainstalowano 65 dwustronnych lusterek, każde z obwodowym pierścieniem 180 programowalnych pikseli, sterowanych przez 195 silników. Pozwalają one każdemu lusterku przechylić się i przesunąć o ok. 7.5 metra w górę i w dół. Wykorzystano też ok. 90 specjalnej konstrukcji lamp HRI z bardzo dobrze skalibrowanymi kolorami, które przymocowano do ścian i podłogi. Dzięki całej tej konstrukcji, uzyskano praktycznie nieograniczoną liczbę efektów świetlnych. Bauder i jego ludzie zaprogramowali serię sekwencji, które wyzwolone za pomocą klawiszy MIDI generują różnego rodzaju efekty świetlne, które mogą wpływać na emocje słuchających i oglądających to widowisko. Sekwencje zostały tak ustawione, by zagrać 45 minutowe przedstawienie, które trafia w cztery z ośmiu części ludzkiego koła emocji opracowanego przez psychologa Roberta Pluchtika. Bauder ma w tym doświadczenie, ponieważ zagrał już z Ray-em sześć specjalnych, bardziej intensywnych koncertów na żywo, które „docierały” do wszystkich ośmiu emocji.
Wizualnie instalacja przypomina rury, obce statki, planety i wchodzące słońce. Zmieniająca się tonalność i animowane światła mają wywoływać „podziw, zdziwienie, radość, oczekiwanie itp. emocje w powtarzających się cyklach całego utworu. Czy tak faktycznie jest? Wiadomo, że bilety na koncert wyprzedały się szybko, w bardzo krótkim czasie.
Dobrze wiedzieć, że artyści tworząc swoją sztukę opierają się na psychologicznych analizach specjalistów od emocji.

SKALAR - the exhibition cycle - REFLECTIONS ON LIGHT AND SOUND
 BY CHRISTOPHER BAUDER AND KANGDING RAY
 from WHITEvoid on Vimeo.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube