foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Akumulatory z recyklingu zasilą oświetlenie uliczne

Nissan wpadł na bardzo ciekawy pomysł, który na pewno spodoba się ekologom, a jednocześnie poprawi bezpieczeństwo na drogach. Inżynierowie tej firmy wpadli na pomysł wykorzystania baterii, które straciły już swoją „normalną” żywotność.

Producent samochodów postanowił wykorzystać te baterie, do zasilania latarni ulicznych. The Light Reborn, tak nazwano te latarnie, używają paneli słonecznych do ponownego naładowania akumulatorów. Dzięki temu wyposażone w diody LED lampy mogą co noc rozświetlać ulice. Nissan testuje swój pomysł w Namie w Japonii – mieście, które opuszczono po katastrofie nuklearnej w Fukushimie. Pełna instalacja ma być zbudowana jeszcze w tym roku.
Nissan od jakiegoś czasu testuje koncepcję wykorzystania używanych wzorując się na programie Tesla Powerwall - xStorage. Jednak pomysł wykorzystania ich w oświetleniu ulicznym jest całkiem nowy. Wydaje się, że nowa idea Nissana jest nowym kierunkiem, w którym będzie zmierzał koncern.
To jednak nie jedyny sposób, który ma pomóc Nissanowi wykorzystać akumulatory ze starych i zniszczonych pojazdów elektrycznych. Podobnie jak Renault i Mercedes, chce wykorzystać je do magazynowania energii produkowanej przez elektrownie słoneczne i wiatrowe. Jeszcze innym pomysłem jest wykorzystanie takich akumulatorów do „inteligentnych kabin”, które mogą zasilać telefony komórkowe i inne urządzenia.
Projekt The Light Reborn Nissana, jest na razie testem na małą skalę i sposobem na wypromowanie ekologicznej strony firmy. Między innymi dlatego, że Namie jest miastem, które ucierpiało po awarii elektrowni nuklearnej. Na razie tylko Tesla na poważnie przystąpiła do opracowywania metody recyclingu zużytych baterii z pojazdów elektrycznych. Jednak po 2020 roku, gdy na drogi wyjadą obecnie projektowane samochody, problem takich akumulatorów stanie się poważny, a metoda ich recyclingu, bardzo pożądana.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube