Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Toshiba też ma inteligentne okulary

Inteligentne okulary Toshiby

Toshiba pozazdrościła innym obecności na rynku smart gadżetów, dlatego przygotowała coś, czym postanowiła zaskoczyć rynek. Nie chwaląc się zaprojektowała i wykonała swoją własną wersję Google Glass, które w przeciwieństwie do pierwowzoru nie są jednak niezależne. Do pracy wymagają podłączenia do jednego z minikomputerów japońskiego giganta – Toshiba dynaEdge Mini.

Te systemy to w zasadzie laptopy zarządzane Windowsem skurczone do małych, zasilanych bateriami klocków. Dziś takie komputery przenośne są dość popularne, zwłaszcza w przypadku użytkowników biznesowych, którzy z jednej strony nie chcą wozić nieporęcznych laptopów (czy ktoś powiedziałby tak 10 lat temu?), a z drugiej strony potrzebują dużej mocy obliczeniowej, większej niż są w stanie zapewnić smartfony czy tablety. Dzięki nowemu wyświetlaczowi AR100, Toshiba chce uczynić te komputery o wiele bardziej użytecznymi.
Zestaw waży zaledwie 85 gram, dzięki czemu można nosić go na okularach. Jego głównym elementem jest zintegrowany mikrowyświetlacz, który sprawia wrażenie, jakbyśmy spoglądali na 5-calowy ekran z odległości 48 centymetrów. Komputer wyposażono dodatkowo w GPS, akcelerometr, 5-megapikselowy aparat i mały touchpad. Komplet uzupełnia mikrofon z podwójnym filtrem szumów oraz słuchawki nauszne. Oprócz komputera, Toshiba stworzyła interfejs do sterowania swoim zestawem. Umożliwia on szybkie przechodzenie do dokumentów, kamer i rozmów wideo przy pomocy kierunkowego kontrolera DynaEdge.
Toshiba dedykuje swój produkt firmom przemysłowym, których pracownicy mogą go używać podczas projektowania schematów urządzeń, do wideo czatów, rozmowy ze specjalistami podczas usuwania awarii w terenie itp. Na takie wykorzystanie okularów Toshiby wskazuje też cena, zaczynająca się od 1.899 dolarów. Ile ostatecznie zapłacimy zależy od prędkości procesora – w najtańszej wersji używany jest Core M.
Zestaw słuchawkowy Toshiby nie jest przeznaczony dla konsumentów, ale pokazuje, w jaki sposób użytkowanie komputerowe może zmienić życie ich użytkowników.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube