Genesis Radon 720 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z mocnym powerem

Więcej...

Natec Crake

Mysz o nietypowym, bardzo nietypowym kształcie

Więcej...

Monitor Lenovo L24q

Elegancki monitor o nietuzinkowych możliwościach

Więcej...

Router TP-LINK M7200

Sieć WiFi w kieszeni

Więcej...

Genesis Xenon 400

Gamingowa elegancja w dłoni

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Inteligentne okulary Toshiby

Toshiba pozazdrościła innym obecności na rynku smart gadżetów, dlatego przygotowała coś, czym postanowiła zaskoczyć rynek. Nie chwaląc się zaprojektowała i wykonała swoją własną wersję Google Glass, które w przeciwieństwie do pierwowzoru nie są jednak niezależne. Do pracy wymagają podłączenia do jednego z minikomputerów japońskiego giganta – Toshiba dynaEdge Mini.

Te systemy to w zasadzie laptopy zarządzane Windowsem skurczone do małych, zasilanych bateriami klocków. Dziś takie komputery przenośne są dość popularne, zwłaszcza w przypadku użytkowników biznesowych, którzy z jednej strony nie chcą wozić nieporęcznych laptopów (czy ktoś powiedziałby tak 10 lat temu?), a z drugiej strony potrzebują dużej mocy obliczeniowej, większej niż są w stanie zapewnić smartfony czy tablety. Dzięki nowemu wyświetlaczowi AR100, Toshiba chce uczynić te komputery o wiele bardziej użytecznymi.
Zestaw waży zaledwie 85 gram, dzięki czemu można nosić go na okularach. Jego głównym elementem jest zintegrowany mikrowyświetlacz, który sprawia wrażenie, jakbyśmy spoglądali na 5-calowy ekran z odległości 48 centymetrów. Komputer wyposażono dodatkowo w GPS, akcelerometr, 5-megapikselowy aparat i mały touchpad. Komplet uzupełnia mikrofon z podwójnym filtrem szumów oraz słuchawki nauszne. Oprócz komputera, Toshiba stworzyła interfejs do sterowania swoim zestawem. Umożliwia on szybkie przechodzenie do dokumentów, kamer i rozmów wideo przy pomocy kierunkowego kontrolera DynaEdge.
Toshiba dedykuje swój produkt firmom przemysłowym, których pracownicy mogą go używać podczas projektowania schematów urządzeń, do wideo czatów, rozmowy ze specjalistami podczas usuwania awarii w terenie itp. Na takie wykorzystanie okularów Toshiby wskazuje też cena, zaczynająca się od 1.899 dolarów. Ile ostatecznie zapłacimy zależy od prędkości procesora – w najtańszej wersji używany jest Core M.
Zestaw słuchawkowy Toshiby nie jest przeznaczony dla konsumentów, ale pokazuje, w jaki sposób użytkowanie komputerowe może zmienić życie ich użytkowników.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube