Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Chińscy policjanci wykorzystają okulary z funkcją rozpoznawania twarzy

Chińscy policjanci wykorzystają okulary z funkcją rozpoznawania twarzy

Już niedługo chińscy policjanci zostaną wyposażeni w okulary, które pozwolą im rozpoznawać twarze mijanych na ulicy ludzi. W ubiegłym miesiącu zakończyły się testy LLVision Technology, które miały pokazać czy takie okulary sprawdzają się w policyjnych zastosowaniach.

Jednym z zastosowań, jakie testują stróże prawa jest sprawdzanie tablic rejestracyjnych samochodów na przedmieściach Pekinu przed corocznym posiedzeniem Parlamentu. Przy okazji oczywiście poszukują przestępców unikających prawa lub ludzi wykorzystujących fałszywe dowody tożsamości. To wszystko weryfikowane jest przy pomocy inteligentnych okularów.
Okazuje się jednak, że nie wszystkim podoba się technologia wykorzystywana przez policjantów. Wiele osób obawia się, że „czarna lista” generowana przez rząd, która zawierać ma informacje o przestępcach, będzie też zawierać informacje o dysydentach, dziennikarzach i obrońcach praw człowieka. Wyposażenie policjantów w technologiczne nowinki pokazuje też, jak zmieniło się podejście chińskich przywódców do technologii informatycznych i komunikacyjnych. Kiedyś odczuwali z tego powodu niepokój, teraz postrzegają je jako absolutnie niezbędne narzędzie kontroli społecznej i politycznej.
Jedno jest pewne, za chińskimi służbami pójdą następne i tylko kwestią czasu jest, gdy wszystkie służby ochronne zostaną wyposażone w takie akcesoria.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube