Lenovo ThinkPad T480S

Mały komputer biznesowy

Więcej...

Goclever Sound Tube Rocket

Rakietowy głośnik

Więcej...

Genesis Neon 360

Wibrujące słuchawki dla graczy

Więcej...

Vordon DVR-195

Kamera i lusterko w jednym

Więcej...

Tenda Nova MW3

Router do sieć mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

"Ataki dźwiękowe" efektem ubocznym szpiegowania

W ubiegłym roku pracownicy amerykańskiej i kanadyjskiej ambasady na Kubie bez wyraźnej przyczyny mdleli. Oczywiście od razu powstały pytania, co było tego przyczyną i jak zwykle naukowcy mają swoją teorię. Tym razem to specjaliści z Uniwersytetu Michigan „odkryli” przyczynę. Według nich, było to wina sygnałów ultradźwiękowych generowanych przez źle działający system nadzoru zamontowany przez kubańczyków.

O ile sygnały ultradźwiękowe nie mogą szkodzić ludziom poza ekstremalnymi warunkami, wiele sygnałów może nakładać się na siebie generując dźwięk na tyle niski, by był on słyszalny.
Naukowcy przetestowali swoją hipotezę, replikując „ćwierkanie” za pomocą dwóch nadajników ultradźwiękowych, które generowały dźwięki na częstotliwościach 25kHz i 180 Hz. W efekcie powstała częstotliwość 7kHz z falami dźwięku na paśmie 180 Hz. Zespołowi udało się nawet zbudować urządzenie, które symulowało podsłuchiwanie, grając utwór zamiast tonów na paśmie 180 Hz.
Oczywiście to tylko teoria, która wcale nie musi być prawdziwa. Ambasady (zwłaszcza USA na Kubie) zawsze są interesującym celem służb wywiadowczych, a metody podsłuchu zależą od inwencji podsłuchującego.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube