Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Apple wprowadza nowego iPada mini z wyświetlaczem Retina

Kiedy Apple wprowadził w ubiegłym roku iPada mini, było wiele pochlebnych recenzji, które wskazywały jednak pewien mankament tabletu – wyświetlacz o małej rozdzielczości. Nowa wersja wprowadzona na rynek w tym roku może się już pochwalić rozdzielczością 2048x1536.

Wielu posiadaczy iPada mini oczekiwało od koncernu ekranu wysokiej rozdzielczości w nowej wersji tabletu. Oczekiwało i doczekało się. Projektanci wykorzystali taki sam wyświetlacz, jak ten który umieszczono w iPadzie. Niemniej, nowy ekran nie zbudował dużej przewagi nowego iPada mini nad konkurencją w rodzaju Nexus 7 czy Kindle Fire HDX-7, które mogą się pochwalić podobną rozdzielczością swoich ekranów.
Skoro już mówię o nowym iPadzie, to warto wspomnieć o jego specyfikacji. 64-bitowy procesor A7 działa cztery razy szybciej w porównaniu do starszych modeli. Ogólnie wszystko w tym tablecie działa szybciej. Nowy koprocesor ruchu M7 zapewni szybsze działanie, grafika ma działać osiem razy szybciej, karta radiowa w standardzie 802.11n pracująca w technologii MIMO ma przyspieszyć dwa razy …
Szybciej, szybciej … a czy będzie taniej? Niestety nie. Pierwszy iPad mini został wyceniony na 329$, ale ostatecznie sprzedawano go za 299$ w wersji z dyskiem 16GB. Nowy iPad z wyświetlaczem Retina oferowany ma być za 399$ w wersji z dyskiem 16GB. Wersje 32GB, 64GB i 128GB będą kosztować odpowiednio: 499$, 599$ i 699$. Wersje z LTE zaczynają się od ceny 529$ za wersję 16GB, a kończą się na cenie 829$ za wersję z dyskiem 128GB.
Realizacja pierwszych zamówień zacznie się w przyszłym miesiącu.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube