uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Rząd Wielkiej Brytanii ma własną SI do wykrywania ekstremistycznych filmów

Rząd Wielkiej Brytanii ma własną SI do wykrywania ekstremistycznych filmów

Internet to potężne narzędzie, które bardzo często wykorzystywane jest przez ekstremistów do głoszenia swoich poglądów, propagandy i rekrutacji. Oczywiście nie wszystkim się to podoba, zwłaszcza, że publikowane materiały wideo nie tylko nawołują do szerzenia terroru, ale i przedstawiają tego typu zdarzenia. Między innymi dlatego brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych opracowało własna SI, która może w Internecie wykrywać propagandę tzw. Państwa Islamskiego z 99,99% dokładnością.

Sztuczna inteligencja analizuje treści wideo w trakcie procesu przesyłania, dzięki czemu może je zablokować zanim zostaną on opublikowane. Do tej pory zablokowanie takich treści zajmowało średnio 36 godzin. Biorąc pod uwagę, że w ostatnim czasie zanotowano znaczny wzrost propagandowych działań IS, wykorzystanie SI do blokowania takich treści stanowi duży krok do przodu. Według Home Office , w ubiegłym roku zwolennicy IS wykorzystali ponad 400 unikalnych platform internetowych do rozpowszechniania swojej propagandy.
Budowa i rozwój SI wewnętrznymi siłami rządu jest efektem powolnych działań firm technologicznych, które pomimo wielu zgłoszeń, próśb, nakazów itp. działań, nie mogły (lub nie chciały) rozwiązać problemu tego typu treści. Amber Rudd, minister spraw wewnętrznych nie wyklucza zmuszenia firm do korzystania z opracowanej przez ministerstwo SI.
Oczywiście takie działania nie wszystkim się spodobały. Open Rights Group podniosła np. kwestię odpowiedzialności prawnej za usunięcie treści. Jim Killock, na swoim blogu wskazuje, że należy się zastanowić nad niepotrzebnymi konsekwencjami zastosowania SI – blokowania niechcianych treści. Według niego takie działania popychają firmy do legalnego, ale i nielegalnego wstrzymywania publikacji materiałów wideo. Kto zagwarantuje, że za jakiś czas całkiem inne treści nie zostaną uznane za „niewłaściwe”? I dlaczego ktoś ma decydować o tym, co dla nas jest właściwe a co nie?
Urzędnicy brytyjscy nie przedstawili metodologii oceny wideo przez SI, ale ujawnili, że z miliona losowo wybranych filmów, tylko 50 wymagało dodatkowej oceny człowieka. Biorąc pod uwagę, że tylko Facebook ma ok. 2 miliardów użytkowników, SI mogłaby codziennie, całkiem spory procent treści oznaczyć jako niewłaściwą. Niekoniecznie słusznie.
Na pewno obie strony mają rację i każda ze stron przedstawia słuszne argumenty. Musimy jednak zastanowić się co wybrać – szybką reakcję zaproponowaną przez Brytyjczyków, czy powolne działania firm technologicznych, które potrzebują bardzo długiego czasu na opracowanie i wdrożenie skutecznych narzędzi blokowania ekstremistycznej propagandy.
Warto jednak wziąć też pod uwagę, w którą stronę zmierzamy stosując SI do analizy publikowanych treści i i ewentualnego ich blokowania. Co jeśli ktoś „przestawi” SI i zacznie ona blokować coś innego? Czy nie idziemy za daleko w powierzaniu automatycznym algorytmom kontroli nad tym co do nas dociera?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube