Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Cyberatak podczas ceremonii otwarcia Olimpiady

Cyberatak podczas ceremonii otwarcia Olimpiady

Spora część świata żyje Igrzyskami Olimpijskimi śledząc dokonania sportowców, a tymczasem podczas uroczystości otwarcia hakerzy zaatakowali transmisję w telewizji i Internecie. Organizatorzy oficjalnie to potwierdzili.

Podejrzaną aktywność zauważono podczas parady sportowców. Sung Baik, rzecznik organizatorów, przekazał, że wszystko zostało „rozwiązane i odzyskane” przed dziewiątą. Dodał, że znana jest przyczyna ataków, ale po rozmowie z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, uznano, że źródło ataków nie zostanie ujawnione.
Niektórzy źródła ataku dopatrują się w Rosji, która została wykluczona z Zimowych Igrzysk Olimpijskich z powodu dopingu, który stosowali zawodnicy z tego kraju. Specjaliści uważają, że rosyjscy hakerzy w ramach zemsty chcieli zakłócić uroczystość. Rosja próbowała już odeprzeć oskarżenia twierdząc, że zachodnia prasa prowadzi pseudo dochodzenie bez dowodów. Mało kto jednak wierzy w zapewnienia Rosji, która znana jest z tego, że zaprzecza wszystkim atakom, nawet jeśli dowody wyraźnie wskazywały na ten kraj. Rosyjscy hakerzy sponsorowani przez państwo znani są z tego, że wykradli akta sportowców w 2016 roku w Rio.
Z kolei słynąca ze „specjalistów w hackingu” Korea Północna, której granica leży kilkadziesiąt kilometrów od miejsc, w których toczą się zawody, nie ma zbytniej motywacji do takich działań. Zwłaszcza, że jej reprezentacja również uczestniczy w zmaganiach.
Ktokolwiek jest odpowiedzialny, cyberatak jest znakiem czasów – nawet takie imprezy, zrzeszające sportowców z całego świata, pomimo pokojowego wymiaru są jak widać zadrą w czyimś oku.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube