IRISNotes Air 3

Długopis cyfrowy ułatwia życie

Więcej...

Logitech K400 Plus TV

Klawiatura do telewizora...

Więcej...

TP-LINK Archer C5400

Router jak Stonehenge

Więcej...

Natec Turbot

Klawiatura dedykowana Smart TV

Więcej...

Lioncast LK300 RGB

Mechaniczna klawiatura z pełnym podświetleniem

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Cyberatak podczas ceremonii otwarcia Olimpiady

Cyberatak podczas ceremonii otwarcia Olimpiady

Spora część świata żyje Igrzyskami Olimpijskimi śledząc dokonania sportowców, a tymczasem podczas uroczystości otwarcia hakerzy zaatakowali transmisję w telewizji i Internecie. Organizatorzy oficjalnie to potwierdzili.

Podejrzaną aktywność zauważono podczas parady sportowców. Sung Baik, rzecznik organizatorów, przekazał, że wszystko zostało „rozwiązane i odzyskane” przed dziewiątą. Dodał, że znana jest przyczyna ataków, ale po rozmowie z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, uznano, że źródło ataków nie zostanie ujawnione.
Niektórzy źródła ataku dopatrują się w Rosji, która została wykluczona z Zimowych Igrzysk Olimpijskich z powodu dopingu, który stosowali zawodnicy z tego kraju. Specjaliści uważają, że rosyjscy hakerzy w ramach zemsty chcieli zakłócić uroczystość. Rosja próbowała już odeprzeć oskarżenia twierdząc, że zachodnia prasa prowadzi pseudo dochodzenie bez dowodów. Mało kto jednak wierzy w zapewnienia Rosji, która znana jest z tego, że zaprzecza wszystkim atakom, nawet jeśli dowody wyraźnie wskazywały na ten kraj. Rosyjscy hakerzy sponsorowani przez państwo znani są z tego, że wykradli akta sportowców w 2016 roku w Rio.
Z kolei słynąca ze „specjalistów w hackingu” Korea Północna, której granica leży kilkadziesiąt kilometrów od miejsc, w których toczą się zawody, nie ma zbytniej motywacji do takich działań. Zwłaszcza, że jej reprezentacja również uczestniczy w zmaganiach.
Ktokolwiek jest odpowiedzialny, cyberatak jest znakiem czasów – nawet takie imprezy, zrzeszające sportowców z całego świata, pomimo pokojowego wymiaru są jak widać zadrą w czyimś oku.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube