Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Ciemna strona kryptowalut

Jednym z największych problemów kryptowaluty jest to, że jest ona soczystym, kuszącym kąskiem, który kusi nie tylko inwestorów, ale i zaawansowanych technologicznie przestępców. Cyfrowy pieniądz bardzo łatwo może zmienić właściciela i to w taki sposób, że nie będzie wiadomo, kto, co i jak. Nie ma zabezpieczeń, których nie pokonałby zdolny haker, o czym przekonali się zarządzający włoską giełdą kryptowalut – BitGrail. W niedawnym ataku stracili 170 milionów dolarów w cyfrowych pieniądzach.

Pomimo tego, że to bitcoin jest najbardziej znaną kryptowalutą, celem hakerów padają mniej znane waluty, jak chociażby Nano, która wcześniej nazywana była też RailBlocks. Już samo to, że waluty potrafią zmienić swoją nazwę, mogą budzić niepokój. Tymczasem BitGrail na swojej stronie internetowej poinformował o nieuczciwych transakcjach, które zgłoszono władzom. W celu przeprowadzenia weryfikacji zawieszono wszystkie wypłaty i depozyty. Jednak w przeciwieństwie do Coinchecka, giełdy z Tokio, która również padła ofiarą hakerów, Francesko „The Bomber” Firano zapowiedział, że nie ma sposobu by zwrócić inwestorom 100% ich środków. 

Włoski przypadek jest ciągle wzbudza też kontrowersje. Zespół zarządzający walutą Nano uznał, że nie ma powodu by sądzić, że strata wynika z problemu w protokole Nano. Według nich, dziura która umożliwiła hakerom kradzież, jest w oprogramowaniu giełdy BitGrail, za pośrednictwem której realizowane są transakcje. Opublikowali też kopię swojej rozmowy z założycielem giełdy, w trakcie której Firano zasugerował by zmodyfikowali księgi, aby pokryć swoje straty. Dodatkowo, niedawno giełda zapowiedziała, że nie będzie obsługiwać użytkowników spoza UE, podobno z powodu rzekomych komplikacji prawnych. Według zespołu Nano świadczy to o tym, że Firano celowo wprowadzał zespół Nano Core Team w błąd w kwestii wypłacalności giełdy BitGrail przez znaczny okres czasu.
Francesco Firano ustosunkował się do tego na Twitterze twierdząc, że oskarżenia zespołu Nano są bezpodstawne. Dodał też, że przekazał policji, iż Nano opublikował swoje prywatne połączenie, które może zagrozić dochodzeniu i wyjaśnieniu sprawy.
Jak widać, gdzieś poza dużymi zyskami generowanymi przez krypto waluty, jest też mroczna strefa, w której toczą się prywatne rozgrywki, niestety kosztem inwestorów. I to jest właśnie to, czego obawiają się finansiści pokazując, że kryptowaluty będące poza kontrolą mogą być bardzo niebezpieczne dla tych, którzy w nie zainwestowali.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube