IRISNotes Air 3

Długopis cyfrowy ułatwia życie

Więcej...

Logitech K400 Plus TV

Klawiatura do telewizora...

Więcej...

TP-LINK Archer C5400

Router jak Stonehenge

Więcej...

Natec Turbot

Klawiatura dedykowana Smart TV

Więcej...

Lioncast LK300 RGB

Mechaniczna klawiatura z pełnym podświetleniem

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Nowe lasery, które ułatwią badanie cząstek

Laser

Dziś używamy laserów do wielu rzeczy – od cięcia metalu do poprawy wzroku. Mają one jednak swoje ograniczenia, a jednym z nich jest to, że mogą emitować tylko określone rodzaje światła. Naukowcom ze Stanford udało się jednak to ograniczenie pokonać.

Specjaliści zastosowali optyczne oscylatory parametryczne, które umożliwiają przekształcenie zwykłego lasera na laser o różnej długości fal. Dzięki temu otworzyły się nowe możliwości w niektórych obszarach badań. Jednym z takich obszarów jest badanie zachowania się cząsteczek.
W zaprojektowanym i wykonanym przez badaczy urządzeniu, światło laserowe jest filtrowane przez kryształ, który zamienia to światło na inne, o odmiennej długości fal. Następnie, światło to jest odbijane od szeregu luster, co powoduje powstanie ultrakrótkich impulsów o nowej długości fali. W pierwotnej konfiguracji, moc tak przekonwertowanego światła była dość niska, ale dzięki dwóm poprawkom, udało się ją znacznie podnieść. Co ciekawe, w ramach jednej z poprawek zmieniono zwierciadła na mniej odblaskowe – coś całkowicie sprzecznego z intuicją. Z kolei sprawienie, że światło dłużej odbija się od wszystkich tych luster spowodowało, że zakres dostępnych długości fal świetlnych jeszcze się zwiększył. A dzięki temu naukowcy mogą uzyskać jeszcze bardziej szczegółowe spojrzenie na cząstki.
Jako praktyczny przykład zastosowania swojego wynalazku, naukowcy wskazują skanowanie powietrza w celu wykrycia zanieczyszczeń. Oznacza to też, że nasza wiedza o laserach i możliwościach ich wykorzystania ponownie się zwiększyła – kolejny krok, który przybliża nas do… no właśnie, do czego?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube