Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Nowe lasery, które ułatwią badanie cząstek

Laser

Dziś używamy laserów do wielu rzeczy – od cięcia metalu do poprawy wzroku. Mają one jednak swoje ograniczenia, a jednym z nich jest to, że mogą emitować tylko określone rodzaje światła. Naukowcom ze Stanford udało się jednak to ograniczenie pokonać.

Specjaliści zastosowali optyczne oscylatory parametryczne, które umożliwiają przekształcenie zwykłego lasera na laser o różnej długości fal. Dzięki temu otworzyły się nowe możliwości w niektórych obszarach badań. Jednym z takich obszarów jest badanie zachowania się cząsteczek.
W zaprojektowanym i wykonanym przez badaczy urządzeniu, światło laserowe jest filtrowane przez kryształ, który zamienia to światło na inne, o odmiennej długości fal. Następnie, światło to jest odbijane od szeregu luster, co powoduje powstanie ultrakrótkich impulsów o nowej długości fali. W pierwotnej konfiguracji, moc tak przekonwertowanego światła była dość niska, ale dzięki dwóm poprawkom, udało się ją znacznie podnieść. Co ciekawe, w ramach jednej z poprawek zmieniono zwierciadła na mniej odblaskowe – coś całkowicie sprzecznego z intuicją. Z kolei sprawienie, że światło dłużej odbija się od wszystkich tych luster spowodowało, że zakres dostępnych długości fal świetlnych jeszcze się zwiększył. A dzięki temu naukowcy mogą uzyskać jeszcze bardziej szczegółowe spojrzenie na cząstki.
Jako praktyczny przykład zastosowania swojego wynalazku, naukowcy wskazują skanowanie powietrza w celu wykrycia zanieczyszczeń. Oznacza to też, że nasza wiedza o laserach i możliwościach ich wykorzystania ponownie się zwiększyła – kolejny krok, który przybliża nas do… no właśnie, do czego?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube