Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

NASA przetestuje rozwiązania do nawigacji w głębokiej przestrzeni kosmicznej

The Deep Space Atomic Clock

Świat żyje samochodem wysłanym przez Elona Muska w kosmos, a tymczasem NASA ogłosiło, że The Deep Space Atomic Clock (DSAC) jest już gotowy do testów. To przy jego pomocy, przyszłe pojazdy przemierzające głęboki kosmos mają bezbłędnie nawigować wśród gwiazd.

Obecne pojazdy kosmiczne już od dawna podczas nawigacji korzystają z zegarów atomowych – to jedne najdokładniejszych urządzeń mierzących czas. Jednak sposób ich działania nie jest idealnym rozwiązaniem w przypadku statków wychodzących poza niską orbitę Ziemi. Dotychczas stosowane zegary muszą być sparowane z naziemnymi antenami. Taka antena wysyła do statku kosmicznego sygnał, który statek odbiera i przesyła z powrotem na powierzchnię planety. Dzisiejsze zegary do obliczenia lokalizacji, toru i prędkości pojazdu kosmicznego wykorzystują różnicę pomiędzy wysłaniem, a odebraniem sygnału. Na podstawie tak wyliczonych parametrów lotu, systemy podejmują decyzję o ewentualnej zmianie kierunku lotu. Problem w tym, że im dalej od Ziemi, tym więcej czasu potrzeba na przesłanie sygnału. Pomimo tego, że takie sygnały są przesyłane z prędkością światła, to jednak rosnące opóźnienie może spowodować problemy. Deep Space Atomic Clock rozwiązuje ten problem, dzięki temu, że znajduje się na pokładzie statku. Dzięki temu nie musi polegać na dwukierunkowym śledzeniu i badaniu przesunięcia czasowego.
DSAC może użyć sygnału wysyłanego z Ziemi, by obliczyć położenie i prędkość swojego hosta bez konieczności wysyłania na naszą planetę sygnału zwrotnego. Oznacza to, że pojazdy mogą poruszać się i zmieniać kurs szybciej niż obecnie. Pozwoli to załodze skupić się na wypełnianiu celów misji, zamiast marnowania czasu na dostosowywanie anten. Dodatkową zaletą pokładowego zegara jest możliwość śledzenia przez naziemne anteny wielu satelitów w jednym obszarze, np. na orbicie marsjańskiej.
Jeszcze w tym roku DSAC zostanie zamontowany na pokładzie statku kosmicznego General Atomic's Orbital Test Bed. Nowy zegar jest znacznie mniejszy od stosowanych dziś urządzeń. Używane dziś zegary mają wielkość lodówki, podczas gdy nowa konstrukcja została zamknięta w pudełku wielkości dużego tostera, a inżynierowie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i twierdzą, że mogą go jeszcze zmniejszyć. Najważniejsza jednak jest dokładność, z jaką zegar atomowy odmierza czas. Celem jest osiągnięcie dokładności 0.03 nanosekundy, chociaż naukowcy będą też zadowoleni, jeśli prototyp będzie pracował z dokładnością do dwóch nanosekund.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube