Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

Podkładka pod mysz z edukacyjnym akcentem

Więcej...

Rapoo 8200P

Klawiatura i mysz - zestaw dla każdego

Więcej...

Genesis Titan 660 Plus

Prosta obudowa o sporych możliwościach

Więcej...

Genesis Xenon 200

Mysz dla graczy

Więcej...

Natec Zebu

Prosty plecak na laptopa i coś jeszcze

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Panavision Millenium DXL 2

Kiedyś prawie każdy film kończył się charakterystycznym zdjęciem obiektywu Panaflex firmy Panavision. Czasy te odeszły jednak w zapomnienie, między innymi dlatego, że firma straciła pozycję lidera na rynku urządzeń do filmowania. Po wielu latach, chce jednak pokazać, że ciągle ma potencjał na to, by za takiego lidera uchodzić.

W ostatnim czasie Panavision przejął jedną z kluczowych technologii swojego konkurenta. Dzięki temu najnowsza kamera kinowa, Millenium DXL2, może korzystać z czujnika Monstro 8K VistaVision RED, zapewniając 16-bitowy obraz w rozdzielczości 8192x4320.
Przy okazji wprowadzenia nowej kamery, firma zaprezentowała swoją własną technologię kolorystyczną nazwaną Light Iron Color 2. Ma to być odpowiedź Panavision na to, co oferuje Arii, która pokazała swoje rozwiązanie w zakresie reprodukcji odcieni skóry. Nowy system spodoba się operatorom, którzy przywykli do klasycznych filmów kinowych Kodaka czy Fujifilm-u. Jedną z jego zalet, podkreślaną przez producenta, jest ułatwienie obsługi dużych plików RAW. Dzięki temu przeglądanie tak zarejestrowanych materiałów jest prostsze i szybsze.
Zamontowany w kamerze czujnik ma wymiary 40.96 x 21.6 mm, a to oznacza, że ma większą powierzchnię niż pełno klatkowy czujnik DSLR, jak również to, że ma idealny rozmiar do słynnego obiektywu Panavision – Primo 70. Duży rozmiar to również duża wrażliwość na słabe oświetlenie, a to pozwala filmować przy kiepskim oświetleniu.
Warto dodać, że DXL2 jest kamerą modułową, oznacza to, że w prosty i szybki sposób można zmienić konfigurację urządzenia montując podzespoły z oddzielnym zasilaniem, bezprzewodowe, EVF itp. To pozwoli też na szybką zamianę wersji studyjnej na ręczną lub gimbalową. Korpus kamery waży 4.5 kg.
Wielu z Was na pewno interesuje ile to cudo ma kosztować. I tu niespodzianka (choć pewnie nie dla wszystkich) Panavision nie sprzedaje kamer, tylko je wypożycza. Dzienna stawka szacowana jest na 750-1000 dolarów, cena ta nie uwzględnia obiektywów. Jak widać, rejestracja obrazu w rozdzielczości 8K nie należy do tanich. Ale może się zwrócić dzięki biletom i licencjom na emisję filmu.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube