Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Europejczycy idą w ślad Amerykanów

Pamiętacie, jak pisałem o NASA, która zdecydowała się na wykorzystanie technologii druku 3D to produkcji komponentów używanych w silnikach promów kosmicznych? Dziś mogę Wam powiedzieć, że również Europejska Agencja Kosmiczna zdecydowała się na taki krok.

Technologia druku 3D bez wątpienia stała się hitem tej dekady. Wciąż odkrywane są zastosowania tej technologii, ale chyba nikt przy jej odkrywaniu nie spodziewał się, że produkowane przy jej użyciu komponentu trafią w Kosmos. Agencje kosmiczne polubiły tę technologię głównie za to, że przy jej pomocy mogą tanio i szybko produkować coś, co kiedyś pochłaniało dużo czasu i dużo pieniędzy.

amaze-project-2Europejska Agencja Kosmiczna w ubiegłym tygodniu przedstawiła swoje plany związane z tą technologią. Przy jej pomocy chce zlecać produkcję części do odrzutowców, statków kosmicznych itp. ESA wspólnie z 28 różnymi organizacjami z Europy powołała do życia projekt, którego celem jest produkowanie w taki sposób, by zminimalizować ilość odpadów produkcyjnych. Plan tego projektu przedstawiono w ubiegłym tygodniu w Muzeum Naukowym w Londynie. Podczas konferencji pokazano aluminiowe komponenty, które po dodaniu wolframu wytrzymują temperaturę 3000 stopni Celsjusza.

amaze-project-3
Technologia druku 3D pozwala na szybkie wykonanie skomplikowanych konstrukcyjnie elementów, które w przypadku tradycyjnej technologii odlewania byłyby niemożliwe do wykonania. Pełne struktury mogą być wyrzeźbione z jednego kawałka metalu, dzięki czemu nie będzie konieczności spawania. To znacznie zmniejszy awaryjność w warunkach ekstremalnych.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube