Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Wojsko USA sprawdza czy morskie stworzenia mogą pomóc wykryć zagrożenie

DARPA chce zbudować barierę ochronną z morskich stworzeń

Morze to olbrzymi obszar, w którym może się ukryć niejedno zagrożenie. O ile to co znajduje się w powietrzu można łatwo zlokalizować dzięki sieci umieszczonych na orbicie satelit, o tyle to co znajduje się pod powierzchnią wody, już nie jest takie łatwe do obserwacji. Rozmieszczenie i serwisowanie czujników stanowiących barierę ochronną jest bardzo kosztowne. Dlatego DARPA chce sprawdzić, czy takiej bariery nie można zbudować w oparciu o to, co żyje pod powierzchnią wody.

Agencja uruchomiła niedawno program Persistent Aquatic Living Sensors (PALS), który ma zbadać możliwość wykorzystania naturalnych i odpowiednio zmodyfikowanych organizmów morskich do wykrywania podwodnych intruzów. Gdyby armia amerykańska mogła przełożyć sygnały biologiczne takich stworzeń na użyteczne dane, mogłaby ostrzegać statki bez konieczności inwestowania w kosztowny sprzęt – wystarczyłaby ryba i rośliny.
Zadanie nie jest oczywiście łatwe. Agencja zakłada, że takie organizmy mogłyby przesyłać odpowiednie informacje pomiędzy sobą na odległość do 500 metrów. System taki powinien być na tyle inteligentny, by odróżniał różne obiekty, a jednocześnie na tyle „sprytny”, by różnego rodzaju czujniki wrogiego pojazdu traktowały go jako naturalny dźwięk emitowany przez morskie organizmy.
Jeśli projekt zakończy się sukcesem, USA będzie miało potężnego sojusznika chroniącego jego wybrzeża. Co prawda początkowy koszt może być spory, ale potem… potem życie samo się odradza, dostosowywuje i podtrzymuje. Ale to co jest ważne, to że życie „ma talent” do wykrywania szerokiej gamy sygnałów nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach, nawet w mrocznej głębi morskiej otchłani.
Jakkolwiek projekt się rozwija, minie trochę czasu zanim usłyszymy o wynikach. Na razie poza uruchomieniem projektu, DARPA nie poczyniła żadnych dalszych kroków. Konkurs dla firm chętnych do uczestnictwa w tym projekcie ma być uruchomiony dopiero 2 marca, a zanim uruchomione zostaną testy w świecie rzeczywistym, mogą minąć lata. Jeśli jednak projekt się powiedzie, czas ten na pewno nie będzie stracony.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube