Genesis Radon 720 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z mocnym powerem

Więcej...

Natec Crake

Mysz o nietypowym, bardzo nietypowym kształcie

Więcej...

Monitor Lenovo L24q

Elegancki monitor o nietuzinkowych możliwościach

Więcej...

Router TP-LINK M7200

Sieć WiFi w kieszeni

Więcej...

Genesis Xenon 400

Gamingowa elegancja w dłoni

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

DARPA chce zbudować barierę ochronną z morskich stworzeń

Morze to olbrzymi obszar, w którym może się ukryć niejedno zagrożenie. O ile to co znajduje się w powietrzu można łatwo zlokalizować dzięki sieci umieszczonych na orbicie satelit, o tyle to co znajduje się pod powierzchnią wody, już nie jest takie łatwe do obserwacji. Rozmieszczenie i serwisowanie czujników stanowiących barierę ochronną jest bardzo kosztowne. Dlatego DARPA chce sprawdzić, czy takiej bariery nie można zbudować w oparciu o to, co żyje pod powierzchnią wody.

Agencja uruchomiła niedawno program Persistent Aquatic Living Sensors (PALS), który ma zbadać możliwość wykorzystania naturalnych i odpowiednio zmodyfikowanych organizmów morskich do wykrywania podwodnych intruzów. Gdyby armia amerykańska mogła przełożyć sygnały biologiczne takich stworzeń na użyteczne dane, mogłaby ostrzegać statki bez konieczności inwestowania w kosztowny sprzęt – wystarczyłaby ryba i rośliny.
Zadanie nie jest oczywiście łatwe. Agencja zakłada, że takie organizmy mogłyby przesyłać odpowiednie informacje pomiędzy sobą na odległość do 500 metrów. System taki powinien być na tyle inteligentny, by odróżniał różne obiekty, a jednocześnie na tyle „sprytny”, by różnego rodzaju czujniki wrogiego pojazdu traktowały go jako naturalny dźwięk emitowany przez morskie organizmy.
Jeśli projekt zakończy się sukcesem, USA będzie miało potężnego sojusznika chroniącego jego wybrzeża. Co prawda początkowy koszt może być spory, ale potem… potem życie samo się odradza, dostosowywuje i podtrzymuje. Ale to co jest ważne, to że życie „ma talent” do wykrywania szerokiej gamy sygnałów nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach, nawet w mrocznej głębi morskiej otchłani.
Jakkolwiek projekt się rozwija, minie trochę czasu zanim usłyszymy o wynikach. Na razie poza uruchomieniem projektu, DARPA nie poczyniła żadnych dalszych kroków. Konkurs dla firm chętnych do uczestnictwa w tym projekcie ma być uruchomiony dopiero 2 marca, a zanim uruchomione zostaną testy w świecie rzeczywistym, mogą minąć lata. Jeśli jednak projekt się powiedzie, czas ten na pewno nie będzie stracony.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube