ADATA P10500

Kieszonkowy power bank

Więcej...

Fritz!Box 4040

Sympatyczny router do domu

Więcej...

Rapoo V500S

Mechaniczna klawiatura dla graczy

Więcej...

Lenovo Star Wars Jedi Challenges

Rozszerzona rzeczywistość od Lenovo

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Satelita IceCube

W maju NASA umieściła na orbicie małego, (wielkości bochenka chleba) satelitę, który nazwano IceCube. Nazwa wskazuje jego zastosowanie, ponieważ głównym celem tego małego pojazdu było zmierzenie chmury lodowej unoszącej się w atmosferze naszej planety.

Zmierzenie lodu w atmosferze nie należy do łatwych zadań. Realizuje się je poprzez pomiar fal elektromagnetycznych, których częstotliwości leżą pomiędzy mikrofalami a podczerwienią. Wcześniej, by dokonać takiego pomiaru naukowcy musieli wysłać w powietrze, samolot z odpowiednim wyposażeniem badawczym. Musiał on lecieć na odpowiednio wysokim pułapie, by pomiar był wiarygodny. Taki pomiar był jednak ograniczony tylko do obszaru, na którym taki samolot mógł lecieć – niestety nie mogły one zbadać całej ziemskiej atmosfery. Dlatego też pojawił się pomysł wysłania na orbitę satelity, który zrealizuje takie zadanie. I tak nad naszymi głowami pojawił się ICeCube.

Satelitę zaprojektowano przy współpracy z firmą Virginia Diodes Inc. – wykonano go w stosunkowo krótkim czasie i za stosunkowo niewielkie pieniądze. Przede wszystkim chodziło o pokazanie, że tego typu projekty nie wymagają zaawansowanych, drogich urządzeń i wielkobudżetowych projektów. Pod tym kątem misja okazała się sukcesem, a dodatkowo naukowcy, jako bonus, mają pierwszą globalną mapę przedstawiająca rozmieszczony w atmosferze lód. Dzięki temu mogą zbadać jak chmury lodu wpływają na klimat naszej planety, a to pozwoli opracować lepsze modele pogodowe i klimatyczne .

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube