Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

Podkładka pod mysz z edukacyjnym akcentem

Więcej...

Rapoo 8200P

Klawiatura i mysz - zestaw dla każdego

Więcej...

Genesis Titan 660 Plus

Prosta obudowa o sporych możliwościach

Więcej...

Genesis Xenon 200

Mysz dla graczy

Więcej...

Natec Zebu

Prosty plecak na laptopa i coś jeszcze

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Banki zakazują udzielania kredytów w kryptowalutach

Świat oszalał na punkcie kryptowalut. Nie dość, że kursy zostały wywindowane na niewyobrażalną wcześniej cenę, to jeszcze ciągle powstają nowe, które kuszą inwestorów wysokimi zyskami. Budzi to duże zaniepokojenie specjalistów, którzy zaczynają coraz głośniej ostrzegać przed dmuchaniem w bańkę, którą wg. nich są cyfrowe pieniądze. Kilka krajów zakazało już handlu kryptowalutą, nie przeszkadza to jednak w rozwoju giełd, zajmujących się wymianą cyfrowych i rzeczywistych pieniędzy. Niektórzy amatorzy chcą nawet zaciągać w tej walucie kredyty, czemu stanowczo sprzeciwiło się kilka banków.

Bank of America, JP Morgan Chase i Citygroup to banki, które zakazały zakupu cyfrowych walut przy pomocy swoich kart kredytowych. Zakaz tłumaczony jest dużą zmiennością wartości wirtualnych pieniędzy, a więc trudnym do oszacowania ryzykiem, jakie ponosi nie tylko właściciel karty, ale i bank. Pierwszy z wymienionej trójki już zaczął zmniejszać transakcje kredytowe ze znanymi giełdami, wycofując się powoli z ryzykownego biznesu.
Z kolei rzecznik JPMorgan, Mary Jane Rogers, powiedziała, że bank postanowił nałożyć ograniczenia na zakupy kryptowalut, ponieważ nie chce ponosić ryzyka związanego z handlem cyfrowym pieniądzem. Poza trudnościami w pilnowaniu zakupów - czymś, co jest wymagane - związanych z kryptowalutami, zawsze istnieje ryzyko, że ktoś kupi więcej, niż jest w stanie zapłacić. Ponadto, złodzieje tożsamości mogą używać skradzionych kart kredytowych do zakupu kryptowaluty, a banki mają małe szanse (jeśli w ogóle) na odzyskanie tych pieniędzy.
Banki to nie jedyne instytucje finansowe, które chcą trzymać się z dala od wszystkiego co jest związane z cyfrowym pieniądzem. Również amerykańskie Capital One Financial i Discover nie pozwalają na zakupy krypto walut przy pomocy swoich kart kredytowych. Niektórzy finansiści posuwają się nawet do nazywania posiadaczy kryptowalut „oszustami, próbującymi zdobyć pieniądze z Chin lub inych podejrzanych miejsc”. To oczywiście spore nadużycie, niemniej wiele banków już zmieniło regulaminy obsługi kart kredytowych dotyczących zakupu walut cyfrowych. Nowe warunki pozwalają im traktować takie transakcje jako zaliczki gotówkowe, które wiążą się z dodatkowymi opłatami i wyższymi stopami procentowymi.
Oczywiście jest też druga strona medalu – to banki jako dotychczasowi monopoliści na ryku finansowym mają najwięcej do stracenia w przypadku dużego rozpowszechnienia się kryptowalut. Niemniej, co do jednego mają rację – korzystanie z cyfrowych pieniędzy to duże ryzyko, które może się opłacić, ale też może spowodować poważne problemy.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube