Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

DARPA zamienia pływające drony we flotę wojenną

Sea Hunter

DARPA poinformowała o zakończeniu swojej części projektu Sea Hunter, podwodnej łodzi myśliwskiej, która przez wiele miesięcy może pływać na morzach bez zawijania do portów. Projekt został oficjalnie przekazany Office of Naval Research, które już rozpoczęło dostrajanie autonomicznych funkcji drona do potrzeb US Navy.

Po przejęciu pod swoją „opiekę” bezzałogowego drona morskiego, Marynarka Wojenna USA przemianowała pojazd na Medium Displacement Unmanned Surface Vehicle (MDUSV). Nazwa ta nie jest duża lepsza, od tej którą stosowała DARPA - Anti-Submarine Warfare Continuous Trail Unmanned Vessel (ACTUV). Czy nowa nazwa się przyjmie? Znacznie przyjemniejszym określeniem jest Sea Hunter i wielu specjalistów właśnie tej nazwy używa mówiąc o tym pojeździe.
Budowę pierwszego drona morskiego rozpoczęła firma Leidos w 2014 roku. Pierwsze testy prędkości przeprowadzono w kwietniu 2016 roku i jeszcze w tym miesiącu 40 metrowy Sea Hunter został oficjalnie ochrzczony zgodnie z morską tradycją. Zadaniem bezzałogowego drona pływającego jest polowanie na obce jednostki morskie, nie wyposażono go jednak w broń. A przynajmniej taka jest wersja oficjalna. Jego zadanie to namierzyć i wskazać cel, a ponieważ na amerykańskich wodach terytorialnych nie brakuje „gości’ z Rosji i Chin, będzie miał co robić.
Według DARPA Sea Hunter może stać się nową klasą pojazdów wykorzystywanych przez flotę wojenną. Jednak przekazanie przez Agencję pojazdu do Marynarki Wojennej USA, nie oznacza, że dron jest gotowy do działań bojowych. Departament wojskowy chce przeprowadzić więcej testów w celu opracowania automatycznego przetwarzania danych zbieranych przez zainstalowane na dronie czujniki. Specjaliści opracują również nowe misje, które w pełni będą mogły wykorzystać specyfikę tego typu pojazdów. Trwają również prace nad przygotowaniem zasad koordynowania działań całych flot takich morskich łowców.
Jak widać zasady walki zmieniają się nie tylko na ziemi. Również to co dzieje się na wodzie i pod ej powierzchnią dostosowuje się do nowych technologii.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube