Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ESA chce zbadać ciemną stronę Księżyca

ESA chce zbadać ciemną stronę Księżyca

Europejska Agencja Kosmiczna wyłoniła dwóch zwycięzców konkursu na projekt pojazdu, którego zadaniem będzie zbadanie ciemnej strony Księżyca. Już niedługo dwa sześciany wystartują by sprawdzić co (lub kto) kryje się po niewidocznej stronie naszego satelity.

Pierwszym zwycięzcą jest Lunar Meteoroid Impact Orbiter (Lumio), który ma okrążyć dalszą stronę Księżyca, aby zmapować powierzchnię bombardowaną przez meteoryty. Z kolei Lunar Volatile and Minearology Orbiter Orbiter (VMMO) będzie badał trwale zaciemniony krater Shackletona w pobliżu księżycowego bieguna południowego. Będzie tam szukał lodu wodnego i innych materiałów, które mogą być użyteczne dla kolonistów. Sprawdzi też poziom promieniowania.

Oba pojazdy są mniej więcej tej samej wielkości. Różnice sprowadzają się głównie do sensorów - Lumio użyje kamery optycznej, a VMMO będzie polegać na miniaturowym laserze.

W lutym i marcu obaj zwycięzcy będą współpracować z Agencją przy planowaniu misji. Wtedy zostanie ustalone kiedy pojazdy zostaną wystrzelone i jak długo będą zbierać dane. Już jednak wiadomo, że VMMO potrzebuje 260 dni na dokładne zbadanie krateru w poszukiwaniu wody.

Przy założeniu, że wszystko pójdzie zgodnie z oczekiwaniami, małe satelity pomogą przygotować erę taniej eksploracji Księżyca. Do tej pory badania księżycowe były zazwyczaj dużymi i kosztownymi projektami, które zmusiły naukowców do precyzyjnego wybierania misji. Małe sześcienne kostki otwierają drzwi, które wcześniej nie miały szans realizacji. Teraz pomogą wypełnić luki w wiedzy o naszym najbliższym kosmicznym sąsiedzie.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube