IRISNotes Air 3

Długopis cyfrowy ułatwia życie

Więcej...

Logitech K400 Plus TV

Klawiatura do telewizora...

Więcej...

TP-LINK Archer C5400

Router jak Stonehenge

Więcej...

Natec Turbot

Klawiatura dedykowana Smart TV

Więcej...

Lioncast LK300 RGB

Mechaniczna klawiatura z pełnym podświetleniem

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Miotacz ognia Elona Musk’a

Wielu osobom Elon Musk kojarzy się przede wszystkim z firmami SpaceX i Hyperloop. Jednak to nie jedyne firmy, które należą do milionera wizjonera. W jego portfolio przedsiębiorstw znajduje się również Boring Company, która ma w swojej ofercie miotacze płomieni.

Co ciekawe, wcześniej firma ta zajmowała się przekopywaniem tuneli udrażniających lub omijających ruch drogowy. Teraz za 500 dolarów oferuje broń wypluwającą z siebie ogień. Na wszelki wypadek kupującym oferowana jest również gaśnica za 30 dolarów.
Miotacz ognia jest oczywiście bronią, ale wg. Muska amerykańsku urząd – Biuro Alkoholu, Tytoniu Broni Palnej (the Bureau of Alcohol, Tobacco and Firearms) nie wymaga specjalnych zezwoleń na miotacze, z których wydobywają się płomienie na odległość mniejszą niż trzy metry. Oznacza to, że taka broń jest w 100% legalna. Według zapowiedzi firma chce sprzedać 20 tysięcy takich miotaczy. Czy pomysł się sprawdzi, zobaczymy. Na pewno jest o dobry chwyt marketingowy, dla firmy, której nazwa nie kojarzy się z pracą.
W ogóle ciekawa jest geneza powstania tej firmy. Musk wpadł na pomysł jej założenia pod wpływem impulsu, gdy stał w korku. Stąd też jej główny obszar działania – przekopywanie tuneli i udrażnianie ruchu drogowego. Jak widać, z wszystkiego i wszędzie można zrobić biznes.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube