Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Korea Południowa zakazuje handlu kryptowalutą

Korea Południowa zakazuje handlu kryptowalutą

Coraz więcej krajów zaczyna podejrzliwie przyglądać się kryptowalutom. Niejasne sposoby ich pozyskiwania, brak nadzoru finansowego, możliwość prania brudnych pieniędzy i uchylanie się od płacenia podatków – to najczęstsze zarzuty kierowane przeciwko cyfrowym pieniądzom i ich posiadaczom. To właśnie ostatni zarzut spowodował, że urzędnicy z Korei Południowej postanowili wprowadzić zakaz handlu tymi walutami.

Wiele walut, takich jak bitcoin i ethereum na koreańskim rynku jest wycenianych znacznie wyżej niż gdziekolwiek indziej na świecie. Niektórzy analitycy, jak chociażby CoinMarketCap, zaczęli wykluczać niektóre południowokoreańskie giełdy ze swoich analiz „z powodu ogromnej rozbieżności z resztą świata”.
W tym tygodniu policja i agencje podatkowe dokonały nalotu na największą koreańską giełdę kryptowalut. Podobno lokalna policja prowadzi dochodzenie w sprawie unikania podatków już od ubiegłego roku.
Minister sprawiedliwości Korei Południowej Park Sang-ki na konferencji prasowej powiedział, że istnieją poważne obawy dotyczące wirtualnych walut, w związku z czym ministerstwo sprawiedliwości przygotowuje projekt ustawy zakazującej handlu kryptowalutami poprzez giełdy. Jednak analitycy przewidują, że handel będzie trudny, ale nie niemożliwy. Handlujący kryptowalutą, zwłaszcza hakerzy, będą mieli utrudnione życie, ale będą mogli wyjechać do np. Japonii, by tam wypłacić swoje zyski. Niemniej zapowiedź zmiany prawa, wywołała masową wyprzedaż kryptowalut przez Koreańczyków.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube