Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Portret Ziemi i Księżyca z odległości 4.8 milionów kilometrów

Portret Ziemi i Księżyca z odległości 4.8 milionów kilometrów

Każdy kto opuścił powierzchnię naszej planety i mógł obejrzeć ją z orbity twierdził, że Ziemia jest piękna. Potwierdzają to zdjęcia wykonane przez satelity orbitujące wokół nas. A jakie wrażenia wywoła widok naszej planety z odległości 4 830 000 km?

Niestety, zdjęć tych nie wykonał żaden z astronautów, na to by wysłać człowieka tak daleko musimy poczekać jeszcze kilkadziesiąt lat. Przesłane one zostały przez OSIRIS-REx, sondę wyposażoną w teleskop, który z takiej odległości mógł wykonać portret Ziemi i jej satelity. Wysłany w kosmos satelita skierowany został w stronę asteroidy Bennu, ale jak widać udało mu się skierować teleskop w naszą stronę i wykonać unikalną fotografię. Zdjęcie zostało wykonane gdy sonda znajdowała się w odległości ok. 13 razy większej niż ta, która dzieli Ziemię i Księżyc.
Zadaniem OSIRIS-REx jest pobranie próbek materiałów organicznych z Bennu, które wg. oceny naukowców mogą być prekursorami życia. Następnie musi on wrócić na Ziemię, by te materiały dostarczyć naukowcom do analizy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem zrzuci je na spadochronie nad pustynią Utah.
Specjaliści z NASA przyznali też, że sonda ma też inne, drugorzędne zadanie. Bennu to asteroida, która pewnego dnia może być na tyle blisko Ziemi, że może wystąpić ryzyko zderzenia. Ma ona 492 metry szerokości, nie jest więc na tyle duża, by zniszczyć naszą planetę, na pewno jednak może spowodować wiele szkód. Na szczęście może ona nam zagrozić najwcześniej za kilka stuleci, a to oznacza, że ludzkość powinna już umieć sobie radzić z takimi zagrożeniami.
Zdjęcie, które możecie podziwiać to tak naprawdę trzy różne fotografie wykonane w różnych długościach fal. Zostały one połączone i poprawione kolorystycznie, aby uzyskać ostateczny efekt ( księżyc został rozjaśniony, aby był lepiej widoczny).
Zdjęcie pokazało, że misje takie jak OSIRIS-REx zapewniają wiele korzyści, nie tylko związanych z ich głównym celem. Jest bardzo niewiele zdjęć zarówno Ziemi, jak i Księżyca, z dużej odległości, którymi możemy „pochwalić się”.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube