Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Vuzix wprowadza pierwsze okulary AR z obsługą Alexa

Okulary Vizax

Rozszerzona rzeczywistość rozpala umysły niejednego projektanta i nie jednego miłośnika gier komputerowych. Podobnie jak w przypadku wirtualnej rzeczywistości, na rynku pojawia się coraz więcej akcesoriów do AR.

Widać to zwłaszcza na trwających właśnie targach CES, podczas których wielu producentów prezentuje nowości, nad którymi pracuje, lub które przygotowuje do wprowadzenia na rynek. Jedną z tych firm jest wieloletni producent okularów, firma Vuzix. Zaprezentowała ona swój najnowszy produkt, okulary wykorzystujące technologię rozszerzonej rzeczywistości. Nie są to jednak zwykłe okulary, ponieważ współpracują one z Alex-ą, sztuczną inteligencją przygotowaną przez Amazon-a. Dzięki tym okularom, można prowadzić dialog z SI, a jej odpowiedzi będą pokazywane na wyświetlaczu tak, jak w przypadku Google Glass. Może np. wyświetlić mapę i pokazać drogę do celu.
Firma prezentując swoje okulary wspomniała, że jest bardzo podekscytowana możliwościami urządzenia i nowym sposobem komunikacji z Alexą. Okulary Vuzix reprezentują przyszłość Alexy, którą Amazon przewidywał tworząc swoją sztuczną inteligencję. Niedawno zyskała ona możliwość rozmawiania z mikrofalówkami i pojazdami elektrycznymi. Teraz lista się wzbogaciła i wszystko wskazuje na to, że dalej będzie rosła.
Niestety, okulary Vizax mają wadę – cenę. Za przyjemność rozmowy z Alexą za pośrednictwem okularów (oprócz posiadania konta na Amazonie), trzeba zapłacić 1.000 dolarów. Szef Vuzix, Paul Traves, wie że jest to wysoka cena, ale liczy też, że do 2019 roku uda się obniżyć ich cenę do 500 dolarów. Cały czas jednak jest to niemała cena.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube