ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Kierunek Alfa Centauri

Alfa Centauri

Jeśli myślicie, że lot na Marsa to jedyna daleka podróż, którą planuje NASA, to jesteście w błędzie. Zespół Jet Propulsion Laboratory rozpoczął planowanie misji, która wyśle statek do systemu Alfa Centauri. Start misji zaplanowano na 2069 rok.

Oznacza to, że do startu jest jeszcze ponad 50 lat, będzie to więc chyba najdłużej planowana misja w historii naszych podbojów kosmosu. To również oznacza, że minie prawie wiek od podróży człowieka na księżyc. Wysłana w kierunku Alfa Centauri sonda będzie szukała oznak życia wokół planety Proxima B, która jest jedną z pierwszych planet nadających się do życia, jakie odkryto, a na pewno leży najbliżej Ziemi.
Skąd takie długie czekanie? Bo technologia, dzięki której podróż będzie możliwa, jeszcze nie istnieje. Specjaliści wyliczyli, że do odległej o 4.4 lata świetlne Alfa Centauri statek poruszający się z dziesiętną prędkością światła potrzebowałby 44 lata. To oznacza, że nasze i kolejne pokolenie nie dożyje momentu, gdy sonda prześle pierwsze informacje. Niemniej, godne uwagi jest to, że NASA planuje taką misję. Przy założeniu oczywiście, że w międzyczasie cięcia budżetowe i inne decyzje nie staną na przeszkodzie rozwoju tego projektu.
Może się jednak zdarzyć, że ktoś wyprzedzi NASA i pierwszy dotrze do „bliźniaka Ziemi”. Od 2016 roku działa projekt Breakthrough Starshot (w którym Amerykańska Agencja Kosmiczna również uczestniczy), który ma na celu wysłanie do Alfa Centauri małego pojazdu – wg. założeń w ciągu 20 lat. To oznacza, że projekt NASA może stać się projektem rezerwowym lub bardziej zaawansowanym, zbierającym więcej informacji. A może przewożącym pozdrowienie dla odkrytej wcześniej cywilizacji?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube