Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Dzwoni Ci w uchu? Naukowcy mają na to sposób

Dzwoni Ci w uchu? Naukowcy mają na to sposób

Może się to wydawać dziwne, ale sporo ludzi na świecie ma kłopoty ze skupieniem się na wykonywanym zadaniu przez szum w uszach. Jest to również jedna z przypadłości, na którą cierpią weterani wojenni. Nie ma na to lekarstwa – jeszcze – ale naukowcy opracowali urządzenie, które może ułatwić tym osobom życie.
Problemem tym zajęli się naukowcy z University of Michigan.

Przygotowany przez nich przyrząd leczy szumy uszne przy pomocy precyzyjnych dźwięków i słabych impulsów elektrycznych, które mają przekonać uszkodzone nerwy w rejonie pnia mózgu, nazywanego jądrem grzbietowym ślimaka, do prawidłowego działania.
Kierownik zespołu i profesor Szkoły Medycznej w UM, Susan Shore, wyjaśniła:
"Kiedy główne neurony w jądrze grzbietowym ślimaka, stają się nadaktywne i synchronizują się ze sobą, do innych ośrodków, w których występuje percepcja, wysyłany jest sygnał fantomowy. Jeśli uda nam się zatrzymać te sygnały, możemy zatrzymać szum w uszach. Takie jest nasze podejście ... "
Specjaliści przetestowali małe, pudełkowate urządzenie najpierw na świnkach morskich, a potem na grupie 20 pacjentów skarżących się na szum w uszach. Testerzy używali urządzenia przez 30 minut dziennie przez cztery tygodnie. Generator umieszczony w pudełku odtwarzał na przemian dźwięki i łagodne impulsy elektryczne, które były podawane pacjentom do policzka lub do szyi. Części badanych aplikowano tylko dźwięki. Okazało się, że głośność dźwięków fantomowych spadła o 12 decybeli, niektórzy stwierdzili, że szum w uszach zniknął całkowicie. Zadziałało to jednak tylko tam, gdzie podano dźwięk i impulsy, u pacjentów „narażonych” tylko na dźwięki nie zarejestrowano poprawy.
Ze względu na sposób, w jaki działa urządzenie, można leczyć tylko somatyczne szumy uszne. Osoby posiadające ten wariant schorzenia mogą modulować szum naciskając część twarzy i czoła lub zaciskając szczęki. Na szczęście, badania wskazują, że dwie trzecie pacjentów z tą dolegliwością cierpi właśnie na tę odmianę choroby. To oznacza, że opracowany przyrząd może pomóc większości osób, które cierpią z powodu szumu w uszach.
Oczywiście metoda wymaga kolejnych badań, ale jak zwykle… jest światełko w tunelu.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube