Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

SI zbada media społecznościowe szukając potencjalnych samobójców

SI poszuka potencjalnych samobójców

Według psychologów wiele osób o samobójczych skłonnościach szuka pomocy w mediach społecznościowych. Dlatego rząd Kanady wspólnie z firmą Advanced Symbolics postanowili monitorować tego typu portale, by na podstawie zamieszczanych tam wpisów poszukiwać samobójczych trendów.

Sztuczna Inteligencja przygotowana przez Advanced Symbolics ma przeanalizować 160 000 kont w mediach społecznościowych. Celem tego działania jest sprawdzenie możliwości przewidywania, które obszary Kanady mogą wykazywać wzrost zachowań samobójczych. Dzięki temu rząd może odpowiednio zadziałać kierując w ten region większą liczbę psychologów, uruchamiając odpowiednie programy itp.
Kanada to nie jedyny kraj, który przy pomocy technologii chce zapewnić lepsze wsparcie dla osób, które myślą o samobójstwie. W listopadzie Facebook rozpoczął intensywne działania mające na celu przygotowanie SI, która monitorując wpisy mogłaby zaznaczać te, które mogą być oznaka samobójczych myśli. Dodatkowo inni użytkownicy FB mogą zgłaszać treści, które ich zdaniem mogą być oznaką takich zachować. Podobne działania wspiera Instagram, który pozwala zgłaszać użytkownikom filmy emitowane na żywo, które wykazują oznaki myśli samobójczych.
Kanadyjczycy zaplanowali start swojego programu na koniec tego miesiąca. Zgodnie z planem ma potrwać do czerwca i to w tym czasie Advanced Symbolics w ramach programu pilotażowego przez 3 miesiące będzie obserwować konta. Po tym czasie rząd Kanady zadecyduje czy program dalej kontynuować czy pomyśleć o jakimś innym rozwiązaniu. Początkowo kosztować ma 25 tysięcy dolarów, jeśli jednak zostanie przedłużony, Kanadyjczycy przewidują wykorzystanie puli 400 tysięcy dolarów na kolejne tego typu badania.
Jak widać, mieszkańcy Ameryki Północnej poważnie traktują problem samobójstw.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube