ADATA P10500

Kieszonkowy power bank

Więcej...

Fritz!Box 4040

Sympatyczny router do domu

Więcej...

Rapoo V500S

Mechaniczna klawiatura dla graczy

Więcej...

Lenovo Star Wars Jedi Challenges

Rozszerzona rzeczywistość od Lenovo

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Dźwięki z głębin

Rów Mariański to najgłębsze miejsce na ziemi. Ciągnący się łukiem o długości 2 kilometrów rów, ma prawie 11 km głębokości. Chińscy naukowcy postanowili sprawdzić, co słychać w tym najgłębszym na Ziemi miejscu.

Celem zespołu był zbadanie tego, w jaki sposób dźwięk rozchodzi się w głębinach. Specjaliści z Northwestern Polytechnical University w prowincji Shanxi, umieścili w rowie, prawie na jego dnie, bo na głębokości 11 km sondę akustyczną. Miejsce, w którym umieszczono sondę nazywane jest Challenger Deep i uznawane jest za najgłębszy punkt na morskim dnie naszej planety. Ponieważ na taką głębokość nie dociera światło, dźwięk ma kluczowe znaczenie dla komunikacji. Badania chińskich naukowców mają pomóc zrozumieć fizykę rozchodzenia się fal dźwiękowych pod powierzchnią wody.
Badacze umieścili w rowie sześć czujników akustycznych by przez rok zbierać informacje o hałasie panującym w morskich głębinach. Czujniki mają być wydobyte na powierzchnię w listopadzie. Jest to pierwszy taki eksperyment przeprowadzany przez chińskich naukowców. Przewidują oni, że uzyskane wyniki mogą nie tylko pomóc zrozumieć jak istoty głębinowe komunikują się przy pomocy fal dźwiękowych, ale też znajdą sposób na usprawnienie komunikacji pomiędzy okrętami poruszającymi się pod wodą. Jak widać z badań chcą skorzystać również wojskowi.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube