ADATA P10500

Kieszonkowy power bank

Więcej...

Fritz!Box 4040

Sympatyczny router do domu

Więcej...

Rapoo V500S

Mechaniczna klawiatura dla graczy

Więcej...

Lenovo Star Wars Jedi Challenges

Rozszerzona rzeczywistość od Lenovo

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Bitcoin

Wygląda na to, że kryptowaluty stały się obiektem zainteresowania nie tylko inwestorów szukających zysków poprzez inwestowanie swojego kapitału. Tydzień temu, we wtorek, w pobliżu swojego biura został porwany ekspert od kryptowalut – Pavel Lerner. Aktu terroru dokonała grupa zamaskowanych i uzbrojonych bandytów, którzy zamiast łatwo identyfikowalnych papierowych pieniędzy, zażądali milionowego okupu w bitcoinach.

Akcja ta potwierdziła wcześniejsze słowa prokuratora okręgowego z Nowego Yorku – Cyrusa Vance – który stwierdził, że już niedługo możemy spodziewać się przestępstw związanych z kryptowalutami. Będą one tym powszechniejsze, im bardziej wartościowe będą te waluty. Vance oświadczył to po tym, jak uzbrojeni złodzieje postanowili na początku grudnia ukraść 1.8 miliona wirtualnych monet.
Lerner stał się interesującym celem, ponieważ jest znanym ukraińskim ekspertem od bitcoinów, a jednocześnie jest osobą realizującą wymiany waluty Exmo. Nie wiadomo czy okup został zapłacony, jednak kilka dni później Lerner został zwolniony przez porywaczy. Jego klienci zostali zapewnieni, że ich rachunki są „absolutnie bezpieczne”, a porywacze nie mają dostępu do ich portfeli i danych osobowych, ponieważ sam Lerner nie ma do nich dostępu.
Jeśli porywacze otrzymali okup, na pewno zadbali już o to, by ich kryptowaluta została przeniesiona i spieniężona. Tymczasem ukraińska policja założyła już sprawę karną aby zbadać porwanie Lernera i jest to pierwsza bitcoinowa sprawa w tym kraju.
Polska jest nie gorsza i chociaż nie było u nas ta spektakularnych zdarzeń, jak porwania, to jednak niektórzy inwestorzy kupujący specjalne serwery do kopania bitcoinów zostali ich pozbawieni. Takie działania, przynajmniej na razie, są u nas niezgodne z prawem.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube