ADATA P10500

Kieszonkowy power bank

Więcej...

Fritz!Box 4040

Sympatyczny router do domu

Więcej...

Rapoo V500S

Mechaniczna klawiatura dla graczy

Więcej...

Lenovo Star Wars Jedi Challenges

Rozszerzona rzeczywistość od Lenovo

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Kształty 3D wydrukowane z żywej tkanki

Od dawna już wiadomo, że lekarze mogą przy pomocy drukarek 3D drukować organy i albo ćwiczyć na nich przed operacją, albo wstawiać je jako implanty do naszych organizmów. Jednak ich marzeniem, jest tak naprawdę wydrukowanie żywej tkanki, która będzie mogła zastąpić chore części naszego ciała. I to marzenie zaczyna się realizować.

Naukowcy z UCSF już taką tkankę wydrukowali. Podczas swoich badań odkryli, że mogą „włamać” się do mezenchymalnych komórek macierzystych, które odpowiadają za kształtowanie się nowych. Odkryty przez nich mechanizm może być wykorzystany do tworzenia kształtów 3D z żywej tkanki. Sztuką jest rozmieszczenie tych komórek w określony sposób, który spowoduje wyciągnięcie odpowiednich włókien komórkowych z innych i stworzenie takich, które są akurat potrzebne. Metoda pozwala na tworzenie zaskakująco różnorodnych przedmiotów, od prostych miseczek i zmarszczek po zdecydowanie nienaturalne przedmioty, takie jak kostki i cewki.
Tradycyjnie, jest jeszcze mnóstwo pracy do zrobienia. Naukowcy chcą połączyć swoje badania polegające na kształtowaniu komórek z innymi odkryciami wzorów tkankowych i muszą zrozumieć, w jaki sposób komórki zmieniają się w odpowiedzi na ich działania.
Praktyczne wnioski są już jednak widoczne. Opracowana metoda może doprowadzić do wytworzenia narządów, które są zaprojektowane tak, aby dokładnie odzwierciedlać naturalne procesy. Można również zaprojektować roboty wykonane w dużej mierze z żywego materiału, a nie z substancji takich jak guma czy plastik. To oznacza, że np. robot może rosnąć.
Z każdym dniem możemy coraz więcej, warto jednak zastanowić się gdzie leży granica. Jak głębokiej manipulacji możemy się dopuścić i czy nie pojawi się kiedyś szalony naukowiec, który postanowi wyhodować… no właśnie? Co?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube