Lenovo ThinkPad T480S

Mały komputer biznesowy

Więcej...

Goclever Sound Tube Rocket

Rakietowy głośnik

Więcej...

Genesis Neon 360

Wibrujące słuchawki dla graczy

Więcej...

Vordon DVR-195

Kamera i lusterko w jednym

Więcej...

Tenda Nova MW3

Router do sieć mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Najciekawszy chip na świecie działa na poziomie bliskim zera

Chip pracujący w temp. prawie zera absolutnego

Zero absolutne, to temperatura panująca w przestrzeni kosmicznej, w miejscu gdzie nic nie ma, gdzie ruch cząstek praktycznie zatrzymuje się. I to właśnie w takiej prawie temperaturze pracuje układ opracowany przez naukowców z Uniwersytetu w Bazylei. Ich procesor może pracować w temperaturze 2.8 milikelvina (przypomnę, że 0 stopni Kelvina to -273 stopnie Celsjusza). Jest to możliwe dzięki sprytnemu wykorzystaniu pól magnetycznych, które eliminują praktycznie wszystkie źródła ciepła.

Specjaliści rozpoczęli od zastosowania chłodzenia magnetycznego, by obniżyć temperaturę wszystkich połączeń elektrycznych chipa. W ten sposób osiągnęli temperaturę 150 mikrokelwinów. W kolejnym kroku podłączyli specjalnie zaprojektowany system pola magnetycznego, który pozwolił im ostudzić termometr, tak by on swoim ciepłem nie powodował zakłóceń. Przy tak dokładnych pomiarach, nawet urządzenie pomiarowe może wpłynąć na pomiar, o czym jak widać pomyśleli naukowcy. W takich warunkach badacze utrzymywali zaprojektowany chip przez 7 godzin badając jego działanie.
Jednak nie o samą metodę pomiaru chodzi, a o układ, który w takich temperaturach może działać. Pomijając już kwestię lepszego zrozumienia fizyki, która może być wykorzystana przy eksperymentach z fizyką kwantową. Badania mogą pomóc opracować układy elektroniczne pracujące w próżni, które mogą być wykorzystywane przez astronautów bez obawy, że niska temperatura spowoduje ich wadliwe działanie.
Naukowcy na tym nie kończą, są pewni, że mogą udoskonalić swoją metodę obniżania temperatury do jeszcze niższego poziomu – 1 milikelvina. I dalej chcą konstruować układy elektroniczne pracujące w takich temperaturach.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube