Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Najciekawszy chip na świecie działa na poziomie bliskim zera

Chip pracujący w temp. prawie zera absolutnego

Zero absolutne, to temperatura panująca w przestrzeni kosmicznej, w miejscu gdzie nic nie ma, gdzie ruch cząstek praktycznie zatrzymuje się. I to właśnie w takiej prawie temperaturze pracuje układ opracowany przez naukowców z Uniwersytetu w Bazylei. Ich procesor może pracować w temperaturze 2.8 milikelvina (przypomnę, że 0 stopni Kelvina to -273 stopnie Celsjusza). Jest to możliwe dzięki sprytnemu wykorzystaniu pól magnetycznych, które eliminują praktycznie wszystkie źródła ciepła.

Specjaliści rozpoczęli od zastosowania chłodzenia magnetycznego, by obniżyć temperaturę wszystkich połączeń elektrycznych chipa. W ten sposób osiągnęli temperaturę 150 mikrokelwinów. W kolejnym kroku podłączyli specjalnie zaprojektowany system pola magnetycznego, który pozwolił im ostudzić termometr, tak by on swoim ciepłem nie powodował zakłóceń. Przy tak dokładnych pomiarach, nawet urządzenie pomiarowe może wpłynąć na pomiar, o czym jak widać pomyśleli naukowcy. W takich warunkach badacze utrzymywali zaprojektowany chip przez 7 godzin badając jego działanie.
Jednak nie o samą metodę pomiaru chodzi, a o układ, który w takich temperaturach może działać. Pomijając już kwestię lepszego zrozumienia fizyki, która może być wykorzystana przy eksperymentach z fizyką kwantową. Badania mogą pomóc opracować układy elektroniczne pracujące w próżni, które mogą być wykorzystywane przez astronautów bez obawy, że niska temperatura spowoduje ich wadliwe działanie.
Naukowcy na tym nie kończą, są pewni, że mogą udoskonalić swoją metodę obniżania temperatury do jeszcze niższego poziomu – 1 milikelvina. I dalej chcą konstruować układy elektroniczne pracujące w takich temperaturach.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube