Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

Podkładka pod mysz z edukacyjnym akcentem

Więcej...

Rapoo 8200P

Klawiatura i mysz - zestaw dla każdego

Więcej...

Genesis Titan 660 Plus

Prosta obudowa o sporych możliwościach

Więcej...

Genesis Xenon 200

Mysz dla graczy

Więcej...

Natec Zebu

Prosty plecak na laptopa i coś jeszcze

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna luksusowym hotelem

Podczas gdy amerykańskie korporacje pracują nad umożliwieniem podróży w kosmos, Rosjanie planują coś jeszcze ciekawszego. Roscosmos planuje budowę luksusowego hotelu na orbicie naszej planety.

Hotel ma być tak naprawdę nowym modułem, w który ma być wyposażona Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Pomimo tego, że jeszcze go nie wybudowano, już znane są ceny noclegów – za tydzień pobytu w tym kosmicznym hotelu trzeba będzie zapłacić minimum 40 milionów dolarów. Za dodatkowe 20 milionów można będzie wykupić kosmiczny spacer w towarzystwie astronauty.
Podobno za budowę tego modułu odpowiada rosyjska firma specjalizująca się w pracach kosmicznych – RKK Energia. Obecnie w jej zakładach trwają prace nad budową pierwszego z dwóch modułów: laboratorium naukowego i stacji energetycznej. O ile za pierwszy moduł płaci rosyjski rząd, o tyle za drugi firma zapłaci sama. Wyda na to od 279 do 446 milionów dolarów. Wewnątrz znajdować się mają cztery sypialnie o wymiarach ok. 2 metrów sześciennych każdy. I każdy z nich zostanie wyposażony w 9 calowe okno. Hotel zostanie też wyposażony w dwie stacje: medyczną i higieniczną, a także w salon z 16-calowym oknem. W końcu jeśli goście mają wydać miliony dolarów, muszą mieć poczucie komfortu.
RKK Energia ma nadzieję, że w chwili gdy NASA przestanie wynajmować w rakietach Sojuz, kursujących pomiędzy Ziemią a stacją orbitalną, miejsca dla swoich astronautów, fotele te zostaną zajęte przez amatorów spędzenia wakacji na orbicie. Jednak, aby rozpocząć budowę na dobre, trzeba znaleźć 12 (bogatych) pasażerów, którzy są gotowi zapłacić 4 miliony dolarów zaliczki. Przygotowany biznes plan zakłada, że jeśli przez siedem lat, co najmniej sześciu pasażerów zapłaci za tygodniowy pobyt w kosmicznym hotelu, firma odzyska zainwestowaną kwotę.
Problem w tym, że Międzynarodowa Stacja Kosmiczna ma by wycofana z eksploatacji w 2028 roku. Rosjanie nie mają więc dużo czasu na realizację swojego planu zwłaszcza, że budowa modułu ma potrwać 5 lat. Według moich rachunków oznacza to, że plany zwrotu z inwestycji przygotowane przez RKK Energia wybiegają poza przewidziany dla stacji czas eksploatacji.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube