Lenovo ThinkPad T480S

Mały komputer biznesowy

Więcej...

Goclever Sound Tube Rocket

Rakietowy głośnik

Więcej...

Genesis Neon 360

Wibrujące słuchawki dla graczy

Więcej...

Vordon DVR-195

Kamera i lusterko w jednym

Więcej...

Tenda Nova MW3

Router do sieć mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna luksusowym hotelem

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna luksusowym hotelem

Podczas gdy amerykańskie korporacje pracują nad umożliwieniem podróży w kosmos, Rosjanie planują coś jeszcze ciekawszego. Roscosmos planuje budowę luksusowego hotelu na orbicie naszej planety.

Hotel ma być tak naprawdę nowym modułem, w który ma być wyposażona Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Pomimo tego, że jeszcze go nie wybudowano, już znane są ceny noclegów – za tydzień pobytu w tym kosmicznym hotelu trzeba będzie zapłacić minimum 40 milionów dolarów. Za dodatkowe 20 milionów można będzie wykupić kosmiczny spacer w towarzystwie astronauty.
Podobno za budowę tego modułu odpowiada rosyjska firma specjalizująca się w pracach kosmicznych – RKK Energia. Obecnie w jej zakładach trwają prace nad budową pierwszego z dwóch modułów: laboratorium naukowego i stacji energetycznej. O ile za pierwszy moduł płaci rosyjski rząd, o tyle za drugi firma zapłaci sama. Wyda na to od 279 do 446 milionów dolarów. Wewnątrz znajdować się mają cztery sypialnie o wymiarach ok. 2 metrów sześciennych każdy. I każdy z nich zostanie wyposażony w 9 calowe okno. Hotel zostanie też wyposażony w dwie stacje: medyczną i higieniczną, a także w salon z 16-calowym oknem. W końcu jeśli goście mają wydać miliony dolarów, muszą mieć poczucie komfortu.
RKK Energia ma nadzieję, że w chwili gdy NASA przestanie wynajmować w rakietach Sojuz, kursujących pomiędzy Ziemią a stacją orbitalną, miejsca dla swoich astronautów, fotele te zostaną zajęte przez amatorów spędzenia wakacji na orbicie. Jednak, aby rozpocząć budowę na dobre, trzeba znaleźć 12 (bogatych) pasażerów, którzy są gotowi zapłacić 4 miliony dolarów zaliczki. Przygotowany biznes plan zakłada, że jeśli przez siedem lat, co najmniej sześciu pasażerów zapłaci za tygodniowy pobyt w kosmicznym hotelu, firma odzyska zainwestowaną kwotę.
Problem w tym, że Międzynarodowa Stacja Kosmiczna ma by wycofana z eksploatacji w 2028 roku. Rosjanie nie mają więc dużo czasu na realizację swojego planu zwłaszcza, że budowa modułu ma potrwać 5 lat. Według moich rachunków oznacza to, że plany zwrotu z inwestycji przygotowane przez RKK Energia wybiegają poza przewidziany dla stacji czas eksploatacji.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube