ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Australijczycy wykorzystują drony do przenoszenia książek

Pomysł wykorzystania małych dronów jako środka do przenoszenia różnych przedmiotów staje się coraz bardziej popularny. Pisałem już o przenoszeniu pizzy, o dronach ratunkowych transportujące apteczki i zestawy ratujące życie. Dziś kolejna taka informacja, tym razem o zdalnie sterowanych pojazdach, które przenoszą książki.

Australijska firma Flirtey planuje wykorzystanie dronów jako dostarczycieli książek zakupionych w firmie Zookal. Oczywiście dostawy będą realizowane tylko lokalnie, za to już w 2014 roku. Firmę powołały do życia firma Zookal – zajmująca się dystrybucją podręczników oraz Vimbra, która produkuje oprogramowanie.
Jeśli drony uzyskają zgodę Australijskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Lotnictwa Cywilnego, będzie to pierwsze komercyjne wykorzystanie takich zautomatyzowanych kurierów. Taki sposób dostawy ma skrócić czas dostaw i obniżyć ich koszt. W pierwszym etapie uruchomionych zostanie 6 dronów, które będą obsługiwały klientów w promieniu 3 km od Sydney CBD (Sydney Central Business District). Aplikacja na Androida pozwoli na śledzenie procesu realizacji dostawy, pozwoli również na wskazanie miejsca dostawy.
Ciekawe rozwiązanie, za kilka lat pewnie takie drony będą latać w urzędach zamiast gońców. A może nasza poczta zrobi rewolucję i wykorzysta drony zamiast listonoszy? Tyle, że to podniesie współczynnik bezrobocia, a to nie jest mile widziane.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube