Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Żywy atrament

Żywy atrament

Niedawno pisałem o lekarstwie drukowanym na drukarce 3D, które zawiera bakterie przyspieszające gojenie. Nie jest to jednak jedyny materiał stosowany w drukarkach 3D, w którym zastosowano organizmy żywe. Specjaliści z MIT zaprojektowali hydrożel, który potrafi wyczuwać i reagować na bodźce ze świata zewnętrznego. Jest to możliwe dzięki umieszczonym w nim bakteriom.

Materiał zawiera specjalnie przygotowane bakterie, które mogą być genetycznie zaprogramowane do reakcji na określone bodźce. Naukowcy jako przykład podali możliwość zapalania się po wejściu w kontakt z określonymi chemikaliami. Demonstrując swój „wynalazek” wydrukowali drzewo, którego gałęzie zostały wykonane z różnych materiałów – bakterii reagujących na różne rodzaje chemikaliów. Następnie rozsmarowali te substancje chemiczne na dłoni osoby, która poddała się testom i umieścili na nim wydrukowany w 3D „żywy tatuaż”. W miejscach, w których gałęzie zetknęły się z tymi związkami, bakterie zaczęły świecić.
Hyunwoo Yuk z zespołu naukowego uważa, że w przyszłości można będzie drukować żywe platformy obliczeniowe, które będą mogły być noszone. Wskazał też inne możliwe zastosowania – żywe czujniki zaprogramowane do monitorowania biomarkerów lub np. w wersji pokarmowej do regulowania stanu mikroflory. Inne rozwiązania, które naukowcy wskazali jako potencjalne zastosowania to np. wykrywanie zanieczyszczeń w środowisku lub np. zmiany temperatury.
Niepokój jedynie może budzić fakt, że stosowane w tym rozwiązaniu bakterie są genetycznie modyfikowane. A zabawa genetyką… Kto wie, co jakiemuś szalonemu naukowcowi wpadnie do głowy?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube