Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

Podkładka pod mysz z edukacyjnym akcentem

Więcej...

Rapoo 8200P

Klawiatura i mysz - zestaw dla każdego

Więcej...

Genesis Titan 660 Plus

Prosta obudowa o sporych możliwościach

Więcej...

Genesis Xenon 200

Mysz dla graczy

Więcej...

Natec Zebu

Prosty plecak na laptopa i coś jeszcze

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

25 lat SMS-ów

Każdy z nas przyzwyczaił się do SMS-ów, czyli krótkich (czasami wcale nie takich krótkich) wiadomości tekstowych, które wysyłamy za pośrednictwem komórek. Malo kto jednak wie, że pierwszy SMS został wysłany 25 lat temu – 3 grudnia 1992 roku.

Autorem pierwszej wiadomości wysłanej z komputera na telefon był inżynier Neil Papworth. Swój tekst – Wesołych Świąt – wysłał do ówczesnego dyrektora Vodafone, Richarda Jarvisa. Mina odbiorcy, któremu wyświetliła się na ekranie telefonu taka wiadomość – bezcenna.

Początek SMS-owania był skromny, ale ostatecznie te krótkie wiadomości tekstowe zmieniły cała technologię komórkową, a nawet normy społeczne. Co prawda SMS-y potrzebowały sporo czasu by zyskać taką popularność, jaką dziś się cieszą, ale wynikało to przede wszystkim z małego zasięgu sieci komórkowych, które dopiero się rozbijały, jak również z niedostosowania telefonów, które były przeznaczone głównie do wybierania numerów a nie pisania wiadomości. Rewolucja tak na dobre zaczęła się w chwili, gdy pojawiły się pierwsze smartfony. Tylko w USA, w 2006 roku odnotowywano 12.5 miliardów wiadomości miesięcznie. Rok później było ich już 45 miliardów. Do czerwca 2017 roku, co miesiąc posiadacze telefonów generowali 781 miliardów SMS-ów .
Nikt też nie zaprzeczy, że wiadomości tekstowe od czasu gdy zyskały popularność wpłynęły na komunikację. Dziś wiele osób zamiast dzwonić wysyła SMS-a (co niektórych mocno denerwuje). Do tego dochodzi wiele usług, które są dostępne za pośrednictwem wiadomości tekstowych. Nawet Twitter dostosował się pierwotnie do limitu jaki ustalono dla SMS-ów (160 znaków) ustawiając swoje ograniczenie na tweety na 140 znaków. Przypomnę, że limit ten zniesiono w listopadzie.
Dziś, po 25 latach, niektórzy zastanawiają się teraz, jaka przyszłość czeka SMS-y. Dostępny wszędzie mobilny Internet doprowadził do prawdziwej eksplozji usług komunikacyjnych i sieci społecznościowych, które oferują już większe możliwości niż SMS. Przykładowo, za pośrednictwem komunikatora WhatsApp przesyłano w lipcu 55 miliardów wiadomości dziennie. A przecież na rynku są jeszcze Facebook Messenger, Apple iMessage czy Google Hangouts. SMS-y prawdopodobnie nie ulegną zmianie ponieważ jest to najbardziej praktyczna opcja dla każdego, kto jeszcze nie zaopatrzył się w smartfona lub mieszka w rejonie, w którym mobilny Internet jeszcze nie funkcjonuje. Z czasem jednak ta forma komunikacji będzie zanikać. Raczej nie doczeka kolejnej 25-tej rocznicy.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube