Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Atrament z bakterii stosowany w medycynie

Atrament z bakterii stosowany w medycynie

Drukarki 3D przyniosły prawdziwą rewolucję. I to nie tylko w przemyśle ale i w medycynie. Naukowcy potrafią już nie tylko wydrukować modele narządów, na których mogą ćwiczyć przed operacją, ale które mogą też wstawić jako implanty do naszych organizmów. Teraz zrobili krok dalej i umieścili w atramencie bakterie, które nadrukowane na rany przyspieszają ich gojenie.

Patrick Ruhs, autor badania oświadczył, że drukowanie przy użyciu zawierających bakterie hydrożeli ma ogromny potencjał. W zależności od tego, jakie bakterie zostaną umieszczone w tuszu, można go wykorzystać do leczenia różnych dolegliwości.
Naukowcy odpowiedzialni za ten materiał nazwali go Flink, czyli żywym atramentem funkcjonalnym składającym się z hydrożelu zmieszanego z bakteriami i składników odżywczych potrzebnych do utrzymania ich przy życiu. Dzięki drukarkom 3D może on być drukowany prawie w dowolnym kształcie, chociaż nie obyło się bez problemów. Jednym z nich było znalezienie właściwej tekstury, ponieważ przy zbyt sztywnym atramencie bakterie nie mogą się poruszać a w niektórych przypadkach nie będą w stanie wydzielać użytecznych produktów co ograniczy ich przydatność w procesie leczenia. Aby bakterie mogły skutecznie leczyć, atrament powinien być tak gęsty jak pasta do zębów i mieć konsystencję pasty do zębów.
Badania są jeszcze na wstępnym etapie, ale już wiadomo, że taki atrament może być wykorzystywany na wiele różnych sposobów. Już teraz naukowcy pokazali, że jeden rodzaj bakterii mogą wykorzystać do rozbicia toksycznej substancji chemicznej często wytwarzanej jako produkt uboczny w przemyśle chemicznym. Inną bakterię, która w sposób naturalny wydziela celulozę można wykorzystać przy leczeniu oparzeń i wymianie skóry. W przypadku innych rodzajów bakterii naukowcy szukają sposobu wykorzystania ich do oczyszczania wycieków ropy naftowej lub wykrywania toksyn w wodzie pitnej.
Następnym krokiem jest znalezienie sposobów na przyspieszenie czasu drukowania i zwiększenie produkcji atramentu.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube