foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

10 nanometrów od Samsunga

Już niedługo elektronika, a dokładniej smartfony, od Samsunga przejdą solidne odświeżenie. Koreański gigant rozpoczyna produkcję nowej generacji procesorów. Układy wykonane w technologii 10nm  LPP będą miały o 10% większą wydajność i o 15% mniejsze zużycie energii w porównaniu do układów 10nm LPE.

Prawdopodobnie nowe układy będą używane w procesorach nowej generacji Qualcomm. Pogłoski mówią o Snapdragon 845, ale czy faktycznie tak będzie dopiero się okaże. Podobno też nowe flagowce Samsunga – Galaxy S9 i S9+ mają wykorzystywać te układy.

Nowe 10-nanometrowe chipy LPP są podobno produkowane w podobny sposób, jak obecne układy LPE, tak więc przezbrojenie produkcji nie powinno zająć zbyt wiele czasu. Koreańczycy jednak na tym nie poprzestają. Już produkują jeszcze mniejsze układy w technologii 8 nanometrów i pracują nad udoskonaleniem technologii produkcji chipów 7 noanometrowych. Te wymagają już jednak litografii w ultra wysokim świetle, co powoduje że wyprodukowane układy mają mniejsze zyski w szybkości pracy i mocy. W tym miejscu Samsung ma już konkurencję – TSMC – która podobno wyprzedza giganta w produkcji układów 7 nanometrycznych.

Na rynku procesorów Samsung święci na razie triumfy za pokonanie Intela, niemniej obie firmy osiągają skromne zyski nie podwajając wydajności. Amerykanie chwalą się jednak, że ich nowa 10-nanometrowa technologia Cannon Lake zapewni im przewagę zostawiając Samsunga i TSMC w tyle, dzięki dodatkowym funkcjom, które są wbudowane w układy.

8-nanometrowy układy Samsunga i 10-nanometrowe Intela mają wejść do produkcji w przyszłym roku.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube